Přerovský silák Jiří Tkadlčík sice neobhájil loňské prvenství v kategorii do 105 kilogramů, přesto může být se stříbrnou medailí spokojen.

Českého borce v Melbourne předčil jediný závodník – domácí Tyson Morissy. Tkadlčíka porazil ve třech z pěti disciplín a zaslouženě zvítězil.

„Nepovedly se mi dvě disciplíny, to u mě nebývá moc zvykem. Většinou se nepovede maximálně jedna a ještě to na vítězství stačí, ale dvě, to už nestačilo. Navíc Tyson si to zasloužil víc, protože byl jak mašina,“ vyzdvihl přerovský rodák svého kamaráda a závodníka, kterého vloni těsně porazil a stal se australským šampiónem.

ČTĚTE TAKÉ: Stavba nového obchoďáku v Přerově začne brzy. Kdy?

"Bylo to takové průměrné"

Tkadlčík nebyl spokojen hlavně s přemisťováním 280kg ohrady, kde skončil až sedmý. Jeho nepříliš oblíbenou disciplínou jsou pak Atlasovy kameny (zvedání pěti kulatých kamenů vážících 100, 120, 140, 160 a 180 kilogramů, pozn. red.), kde se i tentokrát lámal chleba.

„Větší formu jsem měl asi v Americe, tam mi to víc sedlo. Odvodnění, i ten časový posun tam pro mě byl příjemnější. Dolehla na mě i taková únava. Bylo to znát, že jsem nepodal ten svůj top výkon, bylo to takové průměrné. Celkově to ale bylo super, byla to show, lidi to tady hodně žerou. Oproti Americe to bylo takové domáčtější,“ nesmutnil Jirka Tkadlčík po dalším těžkém závodě.

Disciplíny na Arnold Classic Australia do 105 kg:

Super Yoke (běh s 350kg a 380kg jařmem)
Log Lift (postupné zvedání 135kg, 145kg a 155kg speciální klády)
Ohrada (běh s 280kg speciálně sestavenou ohradou)
Deadlift (mrtvý tah)
Atlasovy kameny (zvedání pěti koulí vážících 100, 120, 140, 160 a 180 kg)