Ti se z krajského prokousali do národního finále v Brně, kde po skvělých výkonech postoupili až do boje o zlaté medaile. Tam už nestačili na florbalisty ze zlínské střední průmyslové školy.

„Je to historický úspěch, kterého kluci dosáhli. Máme z toho všichni velkou radost, že jsme to dotáhli tak daleko. Skončili jsme na celkovém třetím místě v České republice a od postupu do ostravského Superfinále nás dělil jen krůček,“ pochvaloval si trenér týmu Petr Zbořil.

Brněnského finále KB Florbal Challenge se v hale VUT zúčastnilo také dalších sedm vítězů jednotlivých krajských kol. Osm celků bylo rozděleno do dvou skupin, přičemž na přerovské hráče čekali vítězové z Pardubického, Brněnského a Zlínského kraje.

Už ve druhém utkání skupiny si přerovští chlapci po výhře 4:2 nad Zlínem zajistili postup do čtvrtfinále, kde je čekal soupeř z Ostravy. Toho porazili 3:2, v semifinále je však čekal do té doby neporažený Trutnov.

Velice atraktivní a fyzicky náročný zápas skončil remízou 2:2, o postupujícím do finále musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch nakonec byli přerovští florbalisté šťastnějšími, když o postupu rozhodli až v osmé sérii.

Semifinalistky MissOK 2019 z Olomouckého kraje
Kdo bude nejkrásnější středoškolačkou? Tady jsou semifinalistky Miss OK

JEDNA Z NEJÚSPĚŠNĚJŠÍCH ŠKOL V REPUBLICE

Ve finálovém utkání o postup do ostravského Superfinále čekal na přerovské florbalisty celek ze Zlína. Po vyrovnaném prvním poločase začaly Přerovanům docházet síly. Zlínští se výhrou 4:0 pomstili za porážku ve skupině a na florbalisty z GJB a SPgŠ zůstaly krásné stříbrné medaile.

„Už jsme na to fyzicky neměli, přece jenom se projevila náročnost předchozích pěti odehraných zápasů. Letos jsme prohráli v této soutěži pouze jeden zápas ze třinácti, což se doposud ještě nikomu nepodařilo,“ zdůraznil Petr Zbořil. „I když se nám nakonec nepovedlo postoupit, beru vítězství v semifinálovém utkání jako celkové vítězství,“ dodal trenér.

Gymnázium Jana Blahoslava a Střední pedagogická škola tak patří mezi nejúspěšnější florbalové školy v republice. Před třemi lety totiž stejnou soutěž ovládla přerovská děvčata.

Divizní florbalisté FBC Hranice zakončili skvělou sezonu postupem do Národní ligy.
Za své Hranice! Florbalisté postoupili do Národní ligy