„Licenci jsme získali z Orlové, abychom umožnili hrát naší mládeži ligové soutěže a srovnali tak podmínky a možnosti, které nabízí větší centra stolního tenisu v České republice. Většina jejich vrstevníků z republikových bodovaček již hraje pravidelně ligové soutěže. Chtěli jsme proto i naší mládeži umožnit tyto podmínky," prozradil Milan Šoc, předseda SK Přerov.

Pro Sportovní klub tak začíná nová etapa. Loňská sezona pro místní oddíl dopadla dobře. Tým žen se zachránil ve druhé lize, oba divizní celky skončily mezi pěti nejúspěšnějšími a z okresní soutěže si silný tým vybojoval postup do krajské soutěže 2. třídy.

Ústřední pozornost se bude nyní směrovat na znovu ligové muže.

„Dáme příležitost naší talentované mládeži, která dosahuje na republikových bodovacích turnajích svých věkových kategorií kvalitních výsledků. Sestavu našeho áčka budou tvořit Martin Vlach, Jakub Olejník, Ondřej Skalský, Petr Olejník, Adam Soukup a Dalibor Skopal," prozradil Šoc.

„Cílem je hlavně to, aby hráči nabrali zkušenosti z ligy, tak aby se mohli stát v dalších letech stálými a úspěšnými plejery. Samotnou přípravu na novou sezonu začali už po skončení té minulé. Celé léto mládež trénovala trojfázově," doplnil.

Mládí reprezentuje i tým žen, který je stabilním účastníkem třetí nejvyšší domácí soutěže. Družstvo tvoří Lucie Králová, Viola Véghová, Kateřina Komárková, Eliška Gerhátová a Tereza Kopfová, která v Přerově hostuje z Vrbna pod Pradědem.

„Jsou to juniorky a dorostenky. Věříme, že mají herně na to hrát v klidném středu tabulky," zmínil Šoc.

B a C-tým naváže na své úspěšné působení v divizi.

„S béčkem, které budou tvořit zkušení matadoři, se chceme pokusit o postup do třetí ligy," poznamenal činovník klubu, který zároveň připustil, že velkou konkurenci očekává hlavně od týmů Chropyně a Jeseníku. Céčko, v jehož řadách se představí mix zkušeností a dravého mládí by měl hrát klidný střed tabulky.

Čtvrtý přerovský celek si vybojoval prvenstvím v okresní soutěži I. třídy právo účastnit se krajské soutěže II. třídy.

„Chceme dát dostatek prostoru pro naše nejmenší žáky, kteří si zahrají kvalitní utkání a nasbírají své první krajské zkušenosti," uvedl Šoc, sám aktivní hráč divizního celku.

Jaké se vůbec udály v kádru SK Přerov změny? „Těmi hlavními jsou zejména příchody nadějné mládeže, a to bratrů Olejníků, Ondřeje Skalského, kteří patří mezi top hráče Olomouckého kraje ve svých kategoriích. Jejich mateřské oddíly jim umožnily u nás hrát adekvátní soutěž, která jim pomůže v dalším kariérovém růstu," řekl předseda přerovského klubu.

Hráčské změny v SK Přerov:

Odchody: Marián Hrabica (přestup s návratem TJ Rožnov pod Radhoštěm), Radim Lechner a Jindřich Bluma ml. (přestup TJ Sokol Buk).

Příchody: Ondřej Skalský (T. J. Sokol Vsetín), Jakub Olejník (TTC Pramet Šumperk), Petr Olejník ml. (TTC Mohenice).

JAROSLAV PAZDERA