První tým strávil z posledních deseti soutěžních ročníků rovnou čtyři v divizi. Loni se desátým místem úspěšně zachránil a letos se dočkal vylepšení pozice o dvě příčky. Před sezonou družstvo výrazně posílilo. Z Přerova přišel Václav Dorazil a z Lipníku nad Bečvou Pavel Rytíř. Oba se v novém působišti úspěšně začlenili a pomohli k nejednomu dobrému výsledku.

Buk byl jedním ze dvou týmů, který dokázal porazit vítěze soutěže Šumperk A v nejsilnější sestavě, což bezesporu zaslouží velké uznání. Družstvo nastupovalo ve složení: Pavel Koutný, Jaroslav Pazdera st., Pavel Rytíř, Václav Dorazil a Josef Zavřel. Hráči se i pravidelně zúčastňují různých turnajů v regionu a dokázali vybojovat i několik předních umístění.

Z posílení áčka vytěžilo i druhé družstvo. Hlavními lídry bylo spojení syn-otec alias Martin Hrubý – Leo Hrubý. Prvně jmenovaný zároveň hostoval v áčku Tovačova, kde nasbíral během působení v krajské soutěži cenné zkušenosti, které může v příští sezoně už plně v dresu Buku B zúročit. Základní sestavu doplňovali Martin Koňařík s Miroslavem Sedlákem. Týmu v případě potřeby vypomohl i Václav Dorazil.

Svou historicky premiérovou sezonu zvládl na výbornou C-tým, který tvořili hráči, jež se do základní sestavy béčka už nevtěsnali. Rodinný klan podporovali Josef Hrubý s vnukem Radkem. Právě nejmladší ze čtveřice Hrubých se stabilně účastní bodovacích soutěží mládeže a na svém kontě má mimo jiné i čtvrté místo z letošního turnaje. Dalšími klíčovými hráči byli: Petr Čechák, Kamil Nevřiva a Pavel Hrabal. V několika zápasech se představil i syn Pavla Koutného Michal, který je spolu s Radkem Hrubým velkým příslibem do budoucna.

A jaké jsou klubové cíle do nadcházejícího soutěžního ročníku? Áčko by rádo vylepšilo umístění z letošní sezony a více tak promluvilo do divizní tabulky. Postupující B-tým chce okupovat vyšší příčky v krajské soutěži II. třídy a nemalé ambice bude mít i C-družstvo, které po postupu změří síly se soupeři v regionálním přeboru III. třídy.

JAROSLAV PAZDERA