Áčko přitom mělo více než konkurenceschopný tým. Základ tvořili Jaroslav Červík, Matěj Bednář, Jiří Brázdil a jeho jmenovec Bařina. „I přesto, že jsme měli kvalitní tým, ve kterém hráči měli adekvátní podmínky k tomu, aby odvedli potřebné výsledky, tak to dopadlo tak, jak dopadlo," pověděl úvodem v hodnocení Milan Šoc, předseda oddílu SK Přerov.

Posily, jež Přerov před dvěma lety získal, a na kterých mělo ležet břímě úspěchu, ale až tak nápomocné nebyly. „Ukázalo se, že stolní tenis pro ně nebyl až takovou životní prioritou, aby do zápasů dali maximum. Chyběla jim vlastní motivace. Jakoby ani v těch utkáních nepotvrdili několikaleté zkušenosti z ligových soutěží. Dá se také říct, že v klíčových zápasech zklamali. Zaskakovali za ně i naši místní hráči, a ti uhráli to, na co měli," konstatoval člen vedení klubu.

V posledním dvojkole Přerovští hráli se v tabulce sousedící Strážnicí, kterou potřebovali porazit a získat tak potřebné tři body pro záchranu. Po porážce 10:2 tým skončil na desátém místě, a to znamenalo automaticky sestup.

Pozitivnější kapitolou bylo účinkování družstva žen. A-tým ve druhé lize své kategorie hrál v polovině tabulky a skončil osmý. Béčko sice bylo jednoznačně poslední, ale u něj bylo dle Šocových slov hlavní prioritou to, aby si mladé hráčky zahrály a získaly cenné zkušenosti z vyšší soutěže.

U mužů byla pozornost upřena na divizi, kde měl Přerov hned tři týmy. „Céčko skončilo dokonce druhé a těsně mu unikl postup do třetí ligy. Tým z Neředína byl ale nad naše síly," řekl Šoc. Béčko skončilo sedmé a déčko deváté.

Další zastoupení měli Přerovští v krajské soutěži II. třídy, kde vypomáhali hráči s divizními zkušenostmi a kde také dostávala příležitost talentovaná mládež. E-tým byl nakonec osmý. V okresu I. třídybyl F-tým na druhém místě. Ve III. třídě účinkoval G-tým, který skončil třetí a postoupil do okresní soutěže druhé třídy.

S mládeží můžou být v Přerově celkově spokojeni. „Máme tady opravdu několik velmi talentovaných jedinců. Mezi staršími žákyněmi se slušnými výsledky prezentují Eliška Gerhátová, Katka Kormárková, Lucie Králová či Viola Véghová. V žácích pak Petr Staroštík, nově přestupivší Dalibor Skopal a Adam Soukup. Trénují pod vedením profesionálního trenéra Jaromíra Zlámala sedmkrát týdně, a ten výkonnostní progres je u nich razantní. Mají šanci se zlepšit třeba i na úroveň první či druhé ligy," konstatoval Šoc, sám aktivní hráč divizního týmu.

Sestup A-týmu přivedl vedení oddílu ke změně priorit. „Po loňských zkušenostech jsme se rozhodli, že bude lepší hrát s vlastními hráči, vlastní mládeží, než znovu skládat tři čtvrtě mančaftu z „cizích" hráčů, na které se nemůžeme plně spolehnout," upřesnil.

Vedení klubu se proto rozhodlo, že nebude bránit hráčům, jež dostali nabídky z jiných týmů, v odchodu a skládá si svůj vlastní koncept. Vzhledem k sestupu áčka se klub rozhodl přepustit dvě místa v divizi konkurenci. Méně vlastních týmů a větší konkurence v nich, tak to je dle předsedových slov změna, která by měla oddíl pozvednout i z morálního hlediska.

„Chceme se prioritně zaměřit na mládež, která je perspektivní, výkonnostně se zlepšující a ve svých kategoriích konkurenceschopná. Podpoříme ji v účasti na bodovacích turnajích krajské i republikové úrovně a rovněž se ji budeme snažit postupně zabudovávat do krajských a divizních týmů," uvedl vedoucí divizního B-týmu.

„Ve druhé lize žen se A-družstvo bude snažit o záchranu, pro béčko je pak přihlášena divize. U mužů se s áčkem chceme pokusit o postup do třetí ligy. Béčko by mohlo hrát v klidném středu. V jedničce okresu máme céčko, které by mělo hrát o postup do kraje. Věříme, že nadcházející sezona bude pro nás úspěšná," dodal Šoc.

Hráčské změny v SK Přerov

Odchody: Matěj Bednář (Nový Jičín), Jiří Brázdil, Vít Dvořák (oba Kroměříž), Marián Hrabica (přestup s návratem Jeseník), David Kubík (Hradčany), Carmen Pospíšilová (Čekyně), Lukáš Venclů (v jednání Jezernice), Radim Lechner (v jednání Buk), Petra Mergenthalová (v jednání angažmá v 1. lize žen).

Příchody: Martin Vlach (Němčice na Hané), Adam Soukup (DDM Olomouc), Dalibor Skopal (DDM Olomouc), Richard Šikl (Morenda Brno).