Samotný zápas v Tišnově se pro Přerovany vůbec dobře nevyvíjel. Hosté prohráli obě své čtyřhry a neuspěli ani v prvních dvou dvouhrách. Posléze však čtyřmi výhrami v řadě manko smazali. Mohli se také dostat do vedení, ale jak Boháč, tak ani Brázdil své pětisetové bitvy k úspěšnému konci nedotáhli.

Po třinácti zápasech se domácí dostali do vedení 8:5 a zdálo se, že je hotovo. Hráči Přerova však v potřebnou chvíli zabojovali a pěti vyhranými duely převážili misky vah na svou stranu. Třemi body se blýskla dvojice Matěj Bednář-Jiří Brázdil. Po dvou triumfech si připsali Jaroslav Červík a Jan Boháč.

Druhá konfrontace už tolik úspěšná nebyla. Proti Hodonínu se Přerov snažil. Sice vyhrál obě své čtyřhry, ale ze dvouher dokázal vytěžit jen čtyři, což na úspěch nestačilo.

Třetiligovému B-týmu se nevedlo vůbec. Přerovští prohráli v Havířově 10:3. Nejúspěšnějším hráčem byl se ziskem 1,5 bodu Josef Plšek. Ten po boku Otmara Mergenthala vyhrál čtyřhru a navíc jako jediný dokázal uspět v jedné z hraných dvouher. Na půdě Brušperku Přerov nevybojoval žádný duel.

Z divizních celků se zadařilo jen „céčku", které doma remizovalo s vedoucím Šumperkem.

Výsledky

2. liga: Koral Tišnov A – SK Přerov A 8:10, body: Bednář 3, Brázdil 3, Červík 2, Boháč 2. SKST Hodonín A – SK Přerov A 10:6, Bednář 2,5, Boháč 1,5, Brázdil 1,5, Bařina 0,5.

3. liga: Baník Havířov C – SK Přerov B 10:3, Plšek 1,5, Maděrka 1, Mergenthal 0,5. Sokol Brušperk A – SK Přerov B 10:0.

Divize: SK Přerov D – Pramet Šumperk A 2:10, Zlámal 2. SK Přerov D – OMYA Jeseník B 6:10, Zlámal 3,5, Chromec 1,5, Végh 0,5, Valašík 0,5. SK Přerov C – OMYA Jeseník B 4:10, Divina 3, M. Hrabica 1. SK Přerov C – Pramet Šumperk A 9:9, Divina 3, Bluma ml. 3, M. Hrabica 2, Šoc 0,5, Netesal 0,5.

Do dalších bojů vstoupí ligová družstva Přerova až 17. a 18. listopadu. A-tým se představí doma. Nejprve změří síly s B-týmem Moravské Slavie Brno a nadcházející den s Blanskem A. Už v sobotu vstoupí do soutěžní sezony družstva žen.

Nejprve dojde na konfrontaci A-týmu s B-týmem Přerova. Posléze „béčko" změří síly s Krčmaní a „áčko" s DDM Olomouc. (sk)

Tovačovští doma smetli Prostějov

Tovačov – Šesté místo. To je aktuální umístění stolních tenistů Tovačova v tabulce krajské soutěže I. třídy. A-tým, který je v soutěži nováčkem, si vede více než dobře. Po pěti odehraných zápasech má na kontě dvě vítězství, jednu remízu a dvě porážky. Uplynulou sobotu jednoznačně přehrál tým Prostějova 10:2, v tom odpoledním vzdoroval favorizovanému Neředínu B, tomu nakonec podlehl 5:10.

Do duelu s Prostějovem vstoupili Tovačovští tou správnou nohou. Vyhráli obě čtyřhry a dařilo se jim i ve dvouhrách. Ztratili jen dvě. Třemi body se zaskvěl Vlastimil Otáhal, po dvou si připsali Zdeněk Palčík a Jaroslav Pazdera starší, jeden zaznamenal i Milan Horák.

Odpolední souboj s Neředínem byl zajímavý už toho pohledu, že se utkal novic soutěže s jedním z favoritů na postup. Hráči Tovačova rozhodně nepůsobili vystrašeným dojmem a hosté se o tom nejednou přesvědčili.

Už samotné čtyřhry mohly přinést vedení 2:0, zatímco Pazdera st. s Horákem zvítězili, tak Otáhal s Palčíkem nakonec v pěti setech smolně prohráli. I dvouhry byly poměrně vyrovnané. Po pěti zápasech domácí vedli 3:2, posléze se sice dostali do nepříznivého skóre, ale nadále drželi krok.

Nejlepší zápas dne obstaral souboj dvou týmových jedniček. Pětisetové drama plné vynikajících výměn nakonec zvládl v koncovce lépe domácí Pazdera st., který Gargelovi připravil první porážku sezony. Hosté však poslední čtyři střetnutí zvládli a finalizovali tak svůj i tak očekávaný triumf.

Další družstva Tovačova se úspěchu nedočkala. B-tým doma nestačil na Hlinsko a C-tým v koncovkách setů podlehl Dolnímu Újezdu.

Výsledky

Krajská soutěž I. třídy: Tovačov A – Prostějov B 10:2, body: Otáhal 3,5, Pazdera st. 2,5, Palčík 2,5, Horák 1,5. Tovačov A – Neředín B 5:10, Pazdera st. 2,5, Palčík 1, Otáhal 1, Horák 0,5.

Regionální přebor I. třídy: Tovačov B – Hlinsko A 2:16, Pazdera ml. 1, Polčák 0,5, Macháček 0,5.

Regionální přebor II. třídy: Dolní Újezd C – Tovačov C 10:8, Vojtašek 3,5, Lexmann 2,5, Frehar 1, Pazdera ml. 1.