Při účasti pětadvaceti hráčů, převážně krajské úrovně, se hrálo v pěti základních skupinách při shodném počtu lidí.

Do dalších bojů postupovali vždy tři nejúspěšnější. Zbytek ještě mohl zaútočit na vyšší příčky prostřednictvím turnaje útěchy, ze kterého jeho vítěz bral celkové páté místo.

Do závěrečných bojů se dostala většina z předpokládaných favoritů. Smůla se tentokrát přilepila na paty Pavlu Koutnému z Buku, který měl na raketě možný skalp obhájce prvenství Zdeňka Daňka z Komořan.

V pátém setu měl několik mečbolů, ty bohužel pro něj nedokázal zužitkovat a nakonec prohrál. Tento scénář se mu opakoval ještě jednou, to už v zápase o třetí místo, kdy prakticky po stejném průběhu prohrál s Alešem Grmelou starším z Ondratic.

Finálový duel byl ve znamení souboje mezi favorizovaným Zdeňkem Daňkem a Jindřichem Blumou mladším z Přerova. Pěkná bitva nemohla nudit.

O držiteli trofeje se rozhodlo až v poslední možné sadě. Daněk si vytvořil slušný náskok, který si už pohlídal, a výhrou si tak zajistil obhajobu putovního poháru.

Za zmínku stojí také triumf Michala Paláska z Němčic, jež aktuálně hájí dres týmu TJ Ostrava, v Turnaji útěchy, což mu zajistilo páté místo. (JaP)