Nakonec ale doma přece jen porazily Přerov 3:0 a díky třem získaným bodům odskočily svému soupeři na sedmém místě extraligového pořadí už na rozdíl sedmi bodů.

V úvodní sadě šly Šternberanky ihned do vedení, a přesto že několikrát pustily svého soupeře na dostřel, set dovedly do vítězného konce.

V tom druhém Sokol bleskově vyhrával 5:0 a potom dokonce 22:14, jenže pak se na servis postavila exšternberská Langová a rázem to bylo 22:23.

Sokol vzápětí dokonce musel čelit setbolu, aby až po svém čtvrtém proměněném druhé dějství doslova urval pro sebe poměrem 29:27.

Situace se téměř opakovala i ve třetí části duelu.

Šternberanky vyhrávaly 19:10, Přerov kontroval na 21:16. Když potom domácí volejbalistky od stavu 24:18 zahodily hned čtyři mečboly, bylo zaděláno na další drama.

Nakonec ale tříbodová výhra přece jen spadla Šternberku do klína a diváci v hale Ecce Homo si mohli zhluboka oddechnout.

„Prospali jsme všechny začátky setů především kvůli zmatkům v naší taktice. Ve druhém a třetím setu jsme se z toho dostali, protože domácí polevili a udělali několik chyb, ale bohužel to nestačilo," litoval trenér Přerova Libor Gálík.

„Přestože jsme vyhráli 3:0, tak to utkání nebylo vůbec jednoduché. Přerov ani za nepříznivého stavu neskládal zbraně, což ukázal hlavně ve druhém i třetím setu, kdy to vypadalo, že vyhrajeme naprosto jednoznačně. Nakonec jsme měli co dělat, abychom to dotáhli do vítězného konce," přiznal domácí kormidelník Radomil Juřík.

„Každopádně jsem moc rád za třísetovou výhru a myslím si, že všechna děvčata zahrála velmi dobře a zasluhují uznání. Jen mě překvapilo, že jsme se nemohli prosadit servisem, protože Přerov velmi dobře přihrával. Dost balonů jsme však zablokovali a pochytali v poli, čímž jsme nad nimi získávali převahu," dodal Juřík.

Také v dalším utkání nadstavbové části extraligy se Šternberanky představí před domácím publikem. Tuto sobotu budou od 17 hodin hostit předposlední družstvo soutěže Slavii Praha.

TJ Sokol Šternberk – Přerovský VK Precheza 3:0 (21, 27, 22)

Rozhodčí: Rychlík, Dušek. Čas: 70 minut. Diváků: 150.

Šternberk: Sochorcová, Ticháčková, Polášková, Holásková, S. Janečková, M. Janečková, libero: Hronová. Střídala: Oborná. Trenér: Radomil Juřík.

Přerov: Skřičková, Nucová, Holičová, Gálíková, Dedíková, Langová, libera: Radivojevičová, Šťastná. Střídaly: Štindlová, Kohoutová, Šípová, Pavelková. Trenér: Libor Gálík.

Autor: Adam Fritscher