Utkání z 16. února 2013 pochopitelně nezažila žádná z členek aktuální soupisky Zubřic, stejné je to na straně soupeře. Právě v aktuální sezoně se však Přerovanky nejvíce přiblížili tehdejší senzační výhře 3:1, když dokázaly s favoritem hrát vyrovnaná utkání.

„Tým tomu musí věřit a podat výkon na hranici svých možností. V koncovkách musíme zvládat tíhu okamžiku,“ má jasno trenér šestého týmu po nadstavbové části Radim Vlček.

„Pevně věřím v to, že to neskončí 0:3 na zápasy. Věřím, že předvedeme dobrý volejbal a uděláme sérii dramatickou. A třeba i nějakou díru do světa,“ zůstává Vlček pozitivní.

Jeho svěřenky se mohou odpíchnout od posledního hanáckého derby. Ve Final Four Českého poháru Zubřice ovládly první set, i v těch dalších pak Prostějov hodně trápily. Pomohla jim skvělá kulisa a stejně jako v únoru v Brně by je i do Prostějova měly v sobotu přijet podpořit autobusy s fanoušky.

„Vyrovnané i velmi náročné semifinále poháru před měsícem ukázalo, jak může tohle měření sil vypadat. Musíme být trpěliví a nepanikařit, pokud všechno nepůjde podle plánu. Nakonec to stejně bude hlavně o nás, s dobrými výkony bychom měli vítězit,“ myslí si kouč Prostějova Lubomír Petráš.

Ten si je dobře vědom také toho, že Přerov může a především chce překvapit.

„Přerov má vyrovnané družstvo s hlavní útočnou silou v osobě Vendy Měrkové a se šikovnými smečařkami v čele s Evou Svobodovou. Je to velice živý tým hrající hodně odhodlaně, do zápasů chodí většinou na plné pecky. Což v play-off bude určitě platit ještě víc. Dá se předpokládat, že do nás půjdou svým dobrým servisem, na což se musíme nachystat,“ řekl Petráš pro web VK Prostějov.

Čtvrtfinálová série, kterou mimo jiné ozdobí i sesterský souboj nahrávaček Zatloukalových, startuje v sobotu v 15 hodin ve Sportcentru DDM Prostějov.