„V letošním roce jsme dokončili modernizaci vzduchovkové střelnice spočívající v instalaci elektronických terčových zařízení SIUS, na které se střílí vrcholné soutěže včetně mistrovství České republiky ze vzduchových zbraní. Celá akce proběhla za významné podpory Olomouckého kraje a MAS Moštěnka,“ uvedl předseda SSK Věžky Jaroslav Zoubek.

Letošního ročníku „Diabolky“ se účastnili závodníci z moravských klubů včetně reprezentantky slovenského SSK Vištuk.

„Přesto, že vzduchovková sezona je teprve na začátku, viděli jsme několik skvělých výkonů,“ vyzdvihl Jaroslav Zoubek a jeho slova potvrzuje například výkon Venduly Halíčkové z SSK Uherský Ostroh, která obhájila loňské prvenství ziskem 317,5 bodu a získala tak Zlatou diabolku do ročního držení.

Z domácích závodníků nejlepšího umístění dosáhl Tomáš Ludvík, který v osobním rekordu 311,5 bodu získal pohár za druhé místo mezi staršími žáky. V téže kategorii ještě skončili Vilém Navrátil na sedmém místě a Petr Polák byl osmý.

Mezi staršími žačkami skončila na čtvrtém místě Kristýna Kaďorková výkonem 309,1 bodu a stejné umístění vystřílela Barbora Kotková v kategorii mladších žaček výkonem 305,5 bodu. A aby těch „brambor“ nebylo málo, čtvrtý mezi mladšími žáky skončil Štěpán Zoubek výkonem 306,3 bodu. Jedenácté místo v téže kategorii obsadil Matěj Hrdlička výkonem 293,1 bodu.

Březolupy a Ostrava

Na Podzimní cenu mládeže do Březolup se poté 15. října vydali i střelci z Věžek. Nevedli si špatně, na medailové umístění to však ještě nebylo.

To se podařilo až o týden později na Ostravské diabolce. V dorostenecké kategorii ve střelbě vstoje obsadila bronzovou příčku Klára Horáková.

V žákovských kategoriích „na ležku“ byla třetí také Barbora Kotková. Stříbro mezi staršími žáky vystřílel Tomáš Ludvík a bronz Vilém Navrátil.