Sál Městského domu bude ve středu 28. února již poosmé dějištěm prestižního galavečera, pořádaného městem Přerov, agenturou Sport Action, Českou unií sportu a Přerovským a hranickým deníkem.

Vstupenky jsou stále zdarma k dispozici v naší redakci (ulice Palackého 22) či v Městském informačním centru na náměstí TGM.


Na pódiu se během osmi let vystřídalo několik skutečných persón přerovského sportu. Cenu pro osobnost roku čtyřikrát převzal fotbalový trenér Pavel Vrba. Tento titul však získal také třeba Miloš Říha či Jaroslav Navráti. Kdo tuto cenu dostane letos?

Osobností přerovského sportu za rok 2017 byl zvolen dnes už bývalý tenista Radek Štěpánek. Jeden z nejúspěšnějších českých tenistů novodobé historie v listopadu ukončil bohatou hráčskou kariéru dva týdny před svými 39. narozeninami.

Dvojnásobný vítěz Davis Cupu, bronzový olympijský medailista ze smíšené čtyřhry, vítěz dvou grandslamových deblů a hlavně neuvěřitelný srdcař a bojovník strávil v Přerově polovinu dětství.

„Na Přerov mám jen ty nejlepší vzpomínky, od desíti do osmnácti jsem tady vyrůstal,“ zmínil v rozhovoru pro Deník. Po ukončení hráčské kariéry se stal jedním z koučů bývalé světové jedničky Novaka Djokoviče.

Přes jindy nabitý program by středeční galavečer v Městském domě mohl být poctěn návštěvou české tenistové legendy. Radek Štěpánek by se Přerovanům rád ukázal, pokud mu to jeho program jen trošku dovolí.

„S Radkem jsem tento týden mluvil. Pokud mu do toho něco nevleze, do Přerova dorazí. V Těchto dnech odjel do Švýcarska s Novakem Djokovičem, kde se řeší jeho rekonvalescence po operaci lokte. Zatím není jisté, kdy začne Novak hrát, takže Radkova účast na Sportovci roku se bude odvíjet právě od výsledků ve Švýcarsku,“ konstatoval otec Vlastimil Štěpánek.

Práce mentora a kouče Novaka Djokoviče je zkrátka nevyzpytatelným povoláním. Jestli Štěpánek do Městského domu zavítá, se dozvíme nejspíš až ve středu kolem 18. hodiny. Tak se přijďte podívat.