Sportovec kraje

Lucie Šafářová. Vyhlášení Sportovce Olomouckého kraje za rok 2015

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ, TK AGROFERT Prostějov: Prožila životní sezonu. Byla členkou vítězného fedcupového týmu, zahrála si finále French Open, vyhrála turnaj v Dauhá a čtyřhru na Australian Open a French Open.

Nejlepší družstvo

Obránce Jiří Ondrušek (vlevo) a majitel HC Olomouc Jan Tomajko. Vyhlášení Sportovce Olomouckého kraje za rok 2015

HOKEJISTÉ HC OLOMOUC: Mužstvo uhájilo extraligovou příslušnost. Pod vedením trenérské dvojice Venera –Tomajko se však
v první polovině soutěže stará o velké překvapení a bojuje v popředí extraligové tabulky. Jeho hra má odezvu v početné divácké kulise.

Nejlepší trenér

Trenér prostějovských volejbalistek Miroslav Čada. Vyhlášení Sportovce Olomouckého kraje za rok 2015

MIROSLAV ČADA, VK AGEL Prostějov – volejbal ženy: Trenér prostějovských volejbalistek dovedl svůj tým do závěrečných bojů play-off Ligy mistryň. Zároveň obhájil extraligový titul i vítězství v Českém poháru.

Juniorka

Tereza Janošíková. Vyhlášení Sportovce Olomouckého kraje za rok 2015

TEREZA JANOŠÍKOVÁ, SK UP Olomouc – orientační běh: Úspěšná reprezentantka získala tři tituly na mistrovství Evropy do 16 let. Prvenství přidala na mistrovství republiky na klasické trati. Vyhlášena nejlepší závodnicí ČR v kategorii dorostu.

Juniorský tým

Tým cyklistů Mapei Merida Kaňkovský. Vyhlášení Sportovce Olomouckého kraje za rok 2015

MAPEI MERIDA Kaňkovský, cyklistika: Nejlepší česká cyklistická stáj v mládeži. V loňském roce olomoučtí závodníci získali třicet medailí na mistrovství republiky, reprezentují
i ve Světovém poháru.

Handicapovaná sportovkyně

Vyhlášení Sportovce Olomouckého kraje za rok 2015

ADÉLA SEKYROVÁ, AK Olomouc – atletika: Juniorská reprezentantka, která získala bronzovou medaili v hodu kuželkou na IWAS WORLD GAMES.

Handicapovaný sportovec

TOMÁŠ KAJNAR, TJ Zlaté Hory – cyklistika: Reprezentant, který na mistrovství světa v závodu na čtyři kilometry skončil jedenáctý v českém rekordu. Dvanácté místo přidal na kilometru. Český mistr v silniční cyklistice.

Cena Olomouckého kraje

Cena Ol. kraje: Václav a Marek Rozehnalovi. Vyhlášení Sportovce Olomouckého kraje za rok 2015

BRATŘI ROZEHNALOVI, sajdkárkros, Troubelice: Nejlepší česká sajdkárkrosová dvojice dosáhla na čtrnáctý titul
a kvůli zdravotním problémům ukončila kariéru. Bratři Rozehnalovi pravidelně startovali v mistrovství světa, kde se několikrát umístili na stupních vítězů.

Čestná Cena Olomouckého kraje

Čestná cena Květoslav Vykydal. Vyhlášení Sportovce Olomouckého kraje za rok 2015

KVĚTOSLAV VYKYDAL, TJ Šumperk – atletika: Trenér nadaných šumperských talentů a i přes vysoký věk stále aktivní sportovec. Bronzový medailista z atletického mistrovství Evropy veteránů v polské Toruni soutěžil ve skoku do výšky a dosáhl výkonu 118 centimetrů. Foto: Deník