„Měl jsem těch šest let sen – vyhrát to stylem one man show. Já jsem dnes vyhrál tři disciplíny z pěti a dvakrát jsem byl druhý. To si myslím, že je one man show, to je obrovský hřejivý pocit na srdci,“ neskrýval Tkadlčík emoce po jasném vítězství. Druhého poláka Marczewského porazil v součtu o 12 a půl bodu.

„Samozřejmě, kdyby disciplíny byly poskládány jinak, tak se mohlo stát, že nevyhraji nebo vyhraji s jiným bodovým náskokem. Teď se to povedlo a sedlo to,“ pochvaloval si devětadvacetiletý strongman, který navíc stál se svým týmem za celkovou organizací závodu v přerovském parku Michalov. „Sice jsme se se snoubenkou třikrát málem rozešli, protože to byly obrovské nervy, ale opravdu to stálo za to, udělali jsme radost třeba dvěma tisícům lidí, kteří přišli,“ zmínil Jiří Tkadlčík.

TŘEŠNIČKA NA DORTU? SVĚTOVÝ REKORD!

V první disciplíně zvané superyoke (nošení jařma o váze 420 kg na čas) domácí závodník zaostal s časem 12,97 s jen o šest desetin vteřiny za průběžně vedoucím Ukrajincem Khodyakovem. Pak ovšem začal dominovat.

Po vítězství v tlakovém medley se všichni těšili na Tkadlčíkovu královskou disciplínu. Mrtvý tah sliboval velkou bitvu mezi třemi siláky, kteří před závodem avizovali touhu atakovat hranici čtyř set kilogramů, tím i překonání Tkadlčíkova světového rekordu této kategorie – 385 kg. Navíc byl ve hře „vložený“ titul mistra světa v deadliftu.Tkadlčík jako jediný v parádní formě zvedl 390 kilo a zaslouženě zvítězil i zde. „Bylo tam na mnohem víc, i na ty čtyři stovky. Bylo by ode mě pošetilé to zvednout a riskovat zranění. Chtěl jsem hlavně vyhrát celkový titul, deadlift byl pro mě takový bonus,“ vysvětloval Jiří Tkadlčík.

Ve čtvrté disciplíně, viking pressu, Přerovan zvítězil společně Rakušanem Pescarim a bylo jasné, že závěrečné nošení pytlů o váze 90, 100 a 120 kg na čas bude hlavně o tom, aby jasně vedoucí muž pořadí v pohodě došel do cíle. A povedlo se, Tkadlčík zde navíc skončil druhý.

Čerstvý mistr světa si nyní dá na chvíli pohov. Na další překonávání nadlidských limitů, třeba čtyř set kilo mrtvým tahem, se však můžeme těšit. „Teď chci trošku oddech, věnovat se sám sobě. Máme ještě týmové mistrovství světa, tam nemáme extra velké šance, ale když kluky trošku vyburcuji, tak můžeme vzít třeba třetí místo. Pak se podíváme na tu hranici čtyř set a budeme ji pokořovat,“ usmál se závěrem Jiří Tkadlčík.TOP 10:
1. Jiří Tkadlčík 77,5 b.
2. Przemysław Marczewski (Pol.) 65
3. Sean Demarinis (USA) 64
4. Misha Khodyakov (Ukr.) 62
5. Emanuel Pescari (Rak.) 58
6. Artem Kobanov (Rus.) 50
7. Johny Wasiczko (USA) 40
8. Maris Rozentals (Lot.) 35,5
9. Miroslav Kahánek 34,5
10. Gavin Redmond (Irs.) 29