Nezkušené hráčky hostů dělaly po celý zápas obrovské množství chyb, na což se hlavně brněnskému trenérovi Michaelu Gottwaldovi dívalo velice špatně. „Připadal jsem si jako ve filmu Zítra vstanu a opařím se čajem. A ještě jsem se udusil rohlíkem. Gratuluji soupeři, který se na nás velmi dobře připravil," trefně hodnotil lodivod Fénixe.

V prvním setu Zubřice ničily soupeřky hlavně výborným blokem, díky němuž zvítězily jasně 25:12. Brňanky nejvíce kousaly ve druhé sadě, ve které bylo srovnáno za stavu 14:14, pak ale domácí soupeře opět zatlačili a zvítězili 25:17. Také třetí set si Přerov uhrál s klidem v poměru 25:18.

„Bylo to jednoduché utkání. Soupeř byl jiné úrovně než minule Prostějov. Zvládli jsme to celkem v pohodě," stručně zhodnotil přerovský kouč Libor Gálík.

Volejbal Přerov – VK Fénix Brno 3:0 (12, 17, 18)

Rozhodčí: Vachutka, Zimmermann. Diváci: 85.

Přerov: Yancy, Zatloukalová, L. Kohoutová, Jehlářová, K. Kohoutová, Svobodová, libero Šádková, Zajícová. Trenér: Libor Gálík.

Brno: Gogová, A. Pospíšilová, Slámová, Šnellyová, P. Pospíšilová, Podhrázká, libero Matoušková. Střídaly: Plešingerová, Holečková, Vaňková. Trenér: Michael Gottwald.