Sourozenci Procházkovi letos mají skvělou formu, což dokázali i na těchto podnicích.

Nejlepší jaro za poslední tři roky

Pavel, mladší z bratrské dvojice, zažívá skvělý vstup do sezony a po mistrovství Evropy přicházejí další dílčí úspěchy. Na Slovenském poháru, který byl zároveň i druhým nominačním závodem na mistrovství světa, obsadil stříbrnou pozici. Poté v Blansku, na třetím závodu mistrovství republiky, si dojel pro čtvrtou příčku.

"Den před závodem pršelo, takže trať byla hodně blátivá. V takovém závodu se musí více přemýšlet a je lepší, když děláš přesné a ne velké skoky," vysvětluje Pavel, který byl s »bramborovým« umístěním spokojen.

Úplně v nové lokalitě se jel čtvrtý závod mistrovství ČR, a to v Hamrech nad Sázavou, kde byly překážky napůl přírodní a umělé. "Necítil jsem se dobře, byl jsem nachlazený, a to se na prvním kole podepsalo," vzpomíná přerovský jezdec, který navíc rozlomil kotouč přední brzdy.

"Druhé kolo jsem s vypůjčeným bráchovým předním kolem zajel dobře. O jedno místo jsem se posunul vzhůru, takže z toho byla opět čtvrtá pozice," řekl k závodu.

Závěrečným měřením sil jarní části sezony byl druhý podnik třídílného seriálu Evropského poháru, tentokrát v Itálii. Závod byl specifický tím, že se jelo na 8 sekcí na 3 kola, takže všichni jezdci si hrábli až na samotné dno fyzických sil.

Pavel se s touto tratí skvěle popasoval, když skončil třetí. "Byl to opravdu náročný závod, ve kterém se ke mně přiklonila i slušná porce štěstí," přiznal Pavel.

Bráchové spolu soupeřili

Týden před Slovenským pohárem se Adam zranil a závodu se nezúčastnil. "Jelikož to byla zároveň kvalifikace na mistrovství světa, kde mám nominaci jistou, raději jsem nepokoušel zdraví a doléčil si zranění," zdůvodnil svou neúčast.

Trať v Blansku Adamovi vyhovovala a po prvním kole se dělil s bráchou o třetí pozici. Druhé kolo vyšlo lépe jemu, když předčil Pavla o dva body a bral bronz. Bratra tedy vytlačil na čtvrtou pozici.

"I když spolu soupeříme, neustále si pomáháme, radíme a hecujeme se k lepším výkonům. Letos jsme s bráchou výkonnostně hodně vyrovnaní. Jednou to vyjde mně a po druhé zase jemu." osvětluje situaci s humorem Adam.

V Hamrech nad Sázavou se mu skvěle vydařilo první kolo a na druhé pozici si vytvořil slušný náskok před zbytkem startovního pole. Ve druhém kole měl ovšem dva zkraty a nakonec stříbrnou pozici udržel s »odřenýma ušima«. "V Hamrech byly dlouhé a těžké sekce, o to víc si cením druhého místa, které je letos mé nejlepší," řekl ke čtvrtému podniku MČR.

"Postupně se zlepšuji a jdu nahoru. Srovnal jsem se se špičkou a jsem zpět v boji o medaile. Kéž bych v podzimní části na tyto výsledky navázal," dodal Adam.

Itálie připravila jezdcům při druhém dílu Evropského poháru hodně těžký, blátivý a hlavně dlouhý závod. Oba bratři byli opět vyrovnaní a dalo se tušit, že se s konkurencí porvou o třetí příčku. Pavel to nakonec zvládl a Adam obsadil pátou příčku.

"Byla tam jedna překážka, se kterou jsem si nevěděl rady a ve všech třech kolech jsem na ni dostal plný počet pěti trestných bodů. Tady jsem nabral ztrátu, kterou se mi už nepodařilo dohnat. V předposlední sekci celého závodu jsem ještě navíc spadl, takže z toho byla další pětka a v cíli pátá pozice," uzavřel Adam své povídání.

Průběžné pořadí MČR v polovině sezony: 1. Václav Kolář (ÚAMK-AMK Blansko) 77 bodů, 2. David Herka (ÚAMK Mladost Hodonín) 63 b., 3. PAVEL PROCHÁZKA (ÚAMK-BTR Přerov) 56, 4. ADAM PROCHÁZKA (ÚAMK-BTR Přerov) 52, 5. Vlastislav Čiháček (Trial klub Říčany) 50.

Nyní čeká oba přerovské biketrialisty dvouměsíční přípravné období na vrchol celé sezony, jímž je Mistrovství světa v Číně, které se jede poslední víkend v srpnu.