FBC Sokol Přerov – TJ VHS Znojmo B 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Rezerva Znojma vstoupila do nového florbalového roku s překopanou sestavou. Extraligové áčko jihomoravanů se nenachází v nejlepší pohodě a hned několik hráčů „uteklo“ právě do rezervního celku. Jednoznačná výhra Sokolů z prvního vzájemného zápasu (10:3) se tak neočekávala. Utkání začalo opatrně a nejdřív zahrozili hosté několika střelami v přesilovce. Podobná herní situace se zanedlouho opakovala, ale v ní si už Přerov počínal lépe. Jedinou branku v první části tak vstřelil až Veselý, který dorazil pokus Koutného – 1:0.

Druhá třetina pak rozhodla celý zápas. Zlepšeným pohybem Sokolů a vyhráváním osobních soubojů se Přerov dostal do mnoha gólových možností. Po bojůvce Veselého se do úniku dostal obránce Malina a nezaváhal – 2:0. Za chvíli se prosadila produktivní dvojice Sohlich – Ďopan a druhý jmenovaný zvyšoval do poloodkryté klece na 3:0. V polovině zápasu se prosadil po akci Gereše i Koutný a bylo rozhodnuto – 4:0. Jiskru naděje pak vykřesal pro hosty u zadní tyčky neobsazený Dřevěný.

Tato branka Znojmo nakopla a ve třetí třetině byla opět k vidění vyrovnaná partie. Oba týmy se však v zakončení trápily, k čemuž přispěli i velmi dobře chytající brankáři na obou stranách. Jihomoravanům chyběl větší hlad po gólech a tak dovedl Přerov celý zápas v poklidu do vítězného konce. Tři body byly tentokrát velmi cenné.

Branky: Veselý (Koutný), Malina, Ďopan (Sohlich), Koutný (Gereš).
Sestava: Panák – Dohnal, Malina, Nekl, Vrba – Sohlich, Jurečka, Ďopan, Kaďorek, Pospíšil, Gereš, Koutný, Veselý.

„Celé utkání se Znojmem se odehrávalo v poměrně poklidném tempu, kdy jsme soupeře k žádným velkým příležitostem nepustili a sami si jich řadu vytvořili. Výsledek 4:1 v náš prospěch si myslím odpovídá průběhu hry“ zhodnotil utkání přerovský útočník Sohlich.

Při pohledu na tabulku se Sokoli propadli na třetí místo, ale budou ještě dohrávat utkání s Rožnovem pod Radhoštěm. V morkovické hale se navíc 23. ledna chystá důležité utkání mezi Přerovem a průběžně druhým Hattrickem Brno, který zatím jako jediný ještě v sezoně neprohrál.