Počasí nám celkem přálo, i když občas foukal trochu vítr. Dobrá nálada panovala po celou cestu a netrvalo dlouho a byli jsme v cíli.

Na Helfštýně jsme si dali krátký oddech, vyzvedli jsme si tradiční účastnické listy, následovalo občerstvení a společné foto a vyrazili jsme na cestu domů.

Krátká přestávka byla jako obvykle u Huberta a potom jsme už bez zastávky dorazili do Opatovic. Tohoto čtyřiadvacátého ročníku se zúčastnilo více než čtyřicet turistů.

Že je to akce pro všechny, se projevilo na věkovém rozdílu účastníků. Některým bylo přes padesát a jiným sotva pár měsíců – a už mají svůj první výšlap za sebou, i když ještě neumí ani chodit.

Všichni byli zcela jistě spokojeni a doufáme, že příští rok vyrazí zase. Naše kroky v dalším ročníku povedou na nejbájnější horu Beskyd, na Radhošť.

První fotbal v roce

Prvním naším družstvem, které se vrhlo do fotbalových zápasů v roce 2008, byly ženy. Hrály na halovém turnaji v Bystřici pod Hostýnem.

Děvčata z Opatovic obhajovala prvenství z minulého ročníku. Míč je ale kulatý a ne vždy jde všechno tak, jak by si to fotbalista, respektive fotbalistka přáli. Účast byla velmi silná a na turnaji hrály celky, které normálně hrají soutěže.

Dostali jsme velmi těžké rozlosování a ve skupině jsme remizovali s Holešovem 1:1, prohráli s Přerovem 0:1 a porazily nás také vítězky turnaje z Prosenic 3:0.

Vyhráli jsme jediný zápas s hráčkami Dřevohostic 3:1. Skončili jsme na sedmém místě.

Opatovické branky střílely: Nasswettrová 2, Sehnálková a Machancová.

Je fakt, že jsme titul sice neobhájili, ale za předvedený výkon se stydět určitě nemusíme. Na trávě to bude určitě lepší.

Turnaj přípravek

Také náš fotbalový potěr se do kopané pustil hned po Novém roce. Ročník 1997 hrál fotbalový turnaj ve Všechovicích. Účast byla velmi kvalitní a byla radost se dívat, co naše i cizí fotbalové naděje dokáží s míčem.

Turnaje se zúčastnilo deset družstev a FKM Opatovice mělo dvě želízka v ohni. Hojná byla i účast diváků a ti se opravdu měli na co dívat. Celé toto fotbalové klání skončilo nakonec vítězstvím ústeckých fotbalistů.

Za nimi se seřadily týmy FKM Opatovice A, Poličné a Nových sadů Olomouc. Tým FKM Opatovice B obsadil celkově deváté místo.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika