Mezi 92 startujících gymnastek, které se kvalifikovaly na mistrovskou soutěž, se zařadily i Magdaléna Uvírová, Michaela Šlosarová, Eliška Opletalová a Tereza Havierniková z TJ Spartak Přerov. Vylosované dvě náčiní předvedly všechny startující, načež první šestnáctka postoupila do finále a s posledním náčiním bojovala o medaile.

„Konečný výsledek předčil naše očekávání. Druhé, třetí, dvacáté třetí a dvacáté šesté místo z víceboje, sedmá a pátá příčka za obruč, za stuhu pátá pozice, dva bronzové kovy za míč a stuhu a stříbrná medaile za míč je odrazem současné výkonnostní úrovně našich dívek," prohlásila hrdě Iva Otáhalová, šéftrenérka přerovského oddílu.

Sobotní dopolední program zahajovaly kadetky mladší. Švihadlo a obruč doprovodily všech 35 gymnastek v úvodní části. Magdaléna Uvírová svou premiérovou účast zahájila sestavou se švihadlem (13,475 bodu), kdy neprovedené riziko a chybný závěr rozhodly o konečném pořadí, protože mnohem lépe předvedená obruč (14,600 b.) nestačila na dohnání bodové ztráty. Celkové hodnocení 28,075 bodu znamenalo 26. místo ve výsledkové listině.

Kvalifikační souboj s obručí a stuhou předvedly v odpolední části kadetky starší. V těsném závěsu do finálové části s míčem postupovaly obě přerovské závodnice, ze čtvrté pozice Michaela Šlosarová (32,925) a z třetího místa Eliška Opletalová (33,050).

„Obě se s touto výchozí pozicí vyrovnaly nadmíru dobře, předvedly bezchybný výkon a tento fakt rozhodl o výsledku," pověděla Otáhalová.

Šlosarová předvedla ve finálové šestnáctce skvělý míč (17,200) ohodnocený stříbrnou medailí a Opletalová předvedla výkon na hranici svého maxima (16,175). Na stupně vítězů za první Nohelovou z Vyškova se závodnice ve víceboji seřadily za sebou – stříbrná Michaela Šlosarová, která ještě získala stejný kov za míč, a bronzová Eliška Opletalová, jež přidala stejnou hodnotu za stuhu a míč.

V neděli se rozhořel boj o titul v kategorii dorostenek. Úlohu favoritek splnily medailistky z loňska. Přerovská závodnice Tereza Havierniková dobře předvedla první sestavu s obručí (15,050 b.), ale veškeré vyhlídky na finálovou účast s kužely zhatila nepovedená stuha (12,700). Tereze tak patří 23. pozice ve výsledkové listině.

„Zisk titulů první a druhé vicemistryně České republiky a tří dalších cenných kovů je historickým úspěchem přerovského oddílu moderní gymnastiky," dodala šéftrenérka.

IVANA BOŘUTOVÁ