„Opět mi bylo umožněno hostovat v týmu Levski Sofia. Plaval jsem ty samé disciplíny jako minulý rok – padesát metrů kraul, motýl, prsa a sto metrů kraul. Trochu jsem se ale obával, že nebudu mít tolik natrénované,“ sdělil dvacetiletý Ondřej Šlechta.

Během posledního roku se toho u přerovského plavce dost změnilo. „Vždy jsem měl hlavní disciplínu 50 metrů kraul, ale tentokrát jsem se nejvíce zaměřil na 100 metrů kraul. Ty ostatní závody byly spíše doplňkové,“ prozradil.

Mistrovství Bulharska bylo rozloženo do tří dnů. Jako první závod absolvoval stovku kraul. „Při rozplavbě jsem se na obrátce zasekl, špatně se otočil a nemohl jsem pořádně vyplavat, takže jsem ztratil moc času. Věděl jsem, že už nemůžu šetřit sílu na potom, a dal jsem do toho vše. Jenže na finále už to nestačilo. Uteklo mi jen o vlásek,“ mrzelo jej.

Poté následoval závod na 50 metrů prsa. „Měl jsem šanci na medaili, jenže moc mi to nešlo. Dostal jsem se sice do finále, ovšem bylo z toho jen páté místo,“ konstatoval.

Na druhý den plaval padesát metrů motýl, distanci, na které obhajoval loňský bronz. „Nebyl jsem si jistý, jestli mi to půjde, protože ráno to nebylo ono. Ve finále jsem se pořádně hecnul, rozjel se a udělal z toho suprový čas 25,41 sekund. V závěru jsem byl před soupeři o velký kus, jenže dohmat mi nevyšel a nakonec to bylo jen tak, tak. Nicméně udělal jsem si nový osobní rekord,“ prohlásil vítěz závodu.

Absolvoval i štafetu 4×50 metrů kraul. „Trenérka mě postavila na poslední úsek, jako nejlepšího ze štafety, což pro mě hodně znamená. Nakonec jsme s klukama brali páté místo, což není špatné,“ pověděl.

V závěrečný den mistrovství absolvoval ještě další dva závody. Jedním z nich byl i padesát metrů kraul, Ondrova bývalá hlavní disciplína. „Poslední rok mi na padesátce moc nejdou roztočit ruce, není tam ta agresivita a výbušnost. V rozplavbě jsem téměř dorovnal svůj osobák na 23,49 sekund, ale ve finále už jsem to nedokázal zopakovat, byl jsem hodně unavený,“ říká Šlechta, který nakonec obsadil příčku těsně pod stupni vítězů.

Poslední závod, kterého se zúčastnil, byla polohová štafeta na 4×50 metrů, kdy byl jako motýlkář nasazen na třetí úsek. Jeho tým zaplaval solidně a obsadil čtvrtou pozici, když mu na medaili chyběly pouhé čtyři desetiny sekundy.

Přerovský plavec na mistrovství Bulharska absolvoval čtyři individuální závody, třikrát svůj start proměnil ve finálovou účast a jednou z toho bylo dokonce první místo.

„Jsem spokojený, zlatá medaile je zlatá medaile, navíc s tak dobrým časem. Po mistrovství České republiky, kde jsem zaplaval čas 26 sekund rovných, jsem říkal, že mám ještě půl sekundy rezervu, a nikdo to nebral vážně. Konečně teď jsem ukázal, že jsem se nemýlil, a nebojím se tvrdit, že mám na to zaplavat i pod 25 sekund. Jestli budu mít dost času na další přípravu, nebude tento čas nereálný,“ dodal Ondřej Šlechta, kterého v nejbližší době čeká Karvinský motýlkářský trojboj.