Uzávěrka přihlášek se totiž dělá s šestitýdenním předstihem a v tu dobu byla Nosková na 102. příčce žebříčku. Obvykle by se do hlavní soutěže, ale hned jedenáct tenistek využilo chráněný žebříček, proto osmnáctileté vycházející hvězdičce účast o vlásek unikla.

Naděje byla ještě v divoké kartě. Tu nejprve dostala Američanka Venus Williamsová, ale z úvodního grandslamu sezony se odhlásila. Jenže pořadatelé Australian Open tažení Noskové v Adelaide neocenili. Místo toho divokou kartu dali domácí Kimberly Birrelové, která je až 166. na světě.

tenisový turnaj Agel Open Ostrava 2022 (středa). Linda Nosková
Jediný prohraný servis, přesto Nosková na titul proti favoritce nedosáhla

I přes životní maximum tak musí Nosková v úterý naskočit do kvalifikace a do prvního kola musí přejít přes tři nástrahy.

„Nejlepší by bylo být rovnou v hlavní soutěži Australian Open, ale bohužel… Už jsem věděla, že kartu nedostanu, i kdybych vyhrála finále,“ říkala Nosková po prohraném finále s Arynou Sabalenkovou.

Na úvod ji tak v Melbourne čeká Kanaďanka Katherina Sebová, které patří 195. příčka.