První dvoudenní část mistrovství se konala ve Vimperku. V prvním dnu proběhly dvě soutěže, a to soutěž družstev v hodech na cíl za účasti deseti klubů a první kolo soutěže družstev za účasti jedenácti klubů.

V první soutěži po velmi vyrovnaných výkonech všech hráčů a s velkým náskokem získali titul mistra republiky výkonem 304 bodů sportovci z Přerova před ZKM Vodňany – 280 bodů a Sokolem Katovice – 278 bodů. V této disciplíně je to po loňském titulu další zisk titulu mistra ČR.

V další disciplíně – soutěži družstev, která se hrála systémem každý s každým, se umístili Přerované po velmi dobrém výkonu na třetím místě a získali tak dobrou výchozí pozici do druhého kola.

Neděle se stala kvalifikačním dnem v hodech na cíl jednotlivců. Do základní skupiny o mistra republiky se kvalifikovalo celkem 20 hráčů, mezi nimi všichni z SKM Strojař Přerov, a to ze třetího místa Zdeněk Kadlec (300 bodů), ze sedmého místa Oldřich Raclavský (276 bodů), z desátého místa Jiří Doupal (265 bodů) a ze čtrnáctého místa Jindřich Juřík (255 bodů).

V druhém kole ve dnech 18.a 19. ledna ve Strakonicích proběhla soutěž družstev, ve které se hráči SKM Strojař po dobrém výkonu probojovali do play off.

V prvním zápase prohráli s pozdějším mistrem ČR Slavojem Stožice a v boji o třetí místo nešťastně podlehli ZKM Vodňany 29:32, kdy ze 48 hodů stačilo na vítězství v zápase bodovat navíc pouze jedním hodem. V konečném pořadí tak na ně zbyla nepopulární bramborová medaile. V soutěži jednotlivců v hodech na cíl se do finálové skupiny o titul mistra ČR probojovali dva hráči klubu – Jiří Doupal, který obsadil sedmé a Zdeněk Kadlec osmé místo.

Hráči na prvních dvou místech v této soutěži budou reprezentovat Českou republiku v únoru na mistrovství světa v rakouském Innsbucku. SKM Strojař Přerov se na závěr zimní sezony zúčastní ještě 46. ročníku prestižního mezinárodního turnaje o Jihočeský pohár v Českých Budějovicích.

Tento turnaj je pořádán každoročně bez přestávky od roku 1968 a je oblíben mezi kluby z Rakouska a Německa, které se ho pravidelně zúčastňují.

Soutěže na asfaltovém povrchu odstartují hráči tradičně na mezinárodním turnaji 21. dubna v Rakousku a zúčastní se dalších turnajů v Přerově a v zahraničí.