Nejlépe se umístil a mistrovský titul s velkým náskokem získal ve skifu dorostenců Michal Plocek. Dalšího podiového umístění dosáhla v dorostenkách Saša Vařeková, a to také na skifu, když lépe zajely pouhé dvě soupeřky. Špatné nebylo ani umístění Ivany Zapletalové (sedmé místo ve skifu dorostenek), která však se svým výkonem spokojena nebyla a myslí pro příště na lepší umístění. V jediné „nepárové“ disciplíně, kterou Veslařský klub Přerov obeslal, a to ve dvojce bez kormidelníka dorostenek, se Aneta Oščádalová a Lucie Volná umístily na páté pozici. Dvojka je technicky těžká disciplína, děvčata na této dráze jela vůbec poprvé, a tak příští léta budou ještě lepší. V juniorské kategorii, a to ve skifu juniorů, dosáhl Tomáš Vondrák na šesté místo. V početném startovním poli to je výborný výsledek, i když loňský juniorský reprezentant myslel na příčky vyšší.

Největším zklamáním skončil pro přerovskou výpravu závod skifu juniorek. Dvanácté místo Michaely Valentové a dokonce sedmnácté pořadí Moniky Márové bylo vážně špatné. Předvedení stejného výkonu na blížících se kontrolních závodech reprezentace by jim asi nejspíše přibouchlo reprezentační vrátka.

Pochválit je potřeba Jiřího Cirbuse, který sice studuje v Hradci Králové a veslování se věnuje převážně o víkendech, ale ani to mu nezabránilo získat 19. místo v závodě skifu seniorů, který byl hojně obsazen veslaři profesionály z Dukly Praha.

Co na výkony říká trenér?

K výsledkům se vyjádřil přerovský trenér Pavel Dvořák: „Až na výsledky juniorek naši závodníci v těžké domácí konkurenci obstáli. Stále se domnívám, že bychom letos v mládežnických reprezentačních výběrech mohli mít rekordní počet přerovských závodníků.“

„Musíme uznat, že soupeři byli na začátku sezony připraveni výborně, a to i s ohledem k tomu, že v letošním roce se koná mistrovství světa juniorů na naší domácí račické veslařské dráze, a tak všichni cítí velkou příležitost dostat se do reprezentace. U dorosteneckých závodníků Plocka, Vařekové a Zapletalové jsem přesvědčen, že budou oporami české dorostenecké reprezentace a že první dva jmenovaní mají šanci na účast i na juniorském světovém mistrovství.“

Další regatou s přerovskou účastí byla Jarní regata v Brně. První místa zde hojně sbíral Michal Plocek, ve dvojskifu dorostenek zvítězily Aneta Oščádalová a Lucie Volná a dvě stříbrné příčky získaly starší žačky Eliška Olivíková a Veronika Pavlíková.

Početnější zastoupení ve výsledkových listinách lze očekávat od přerovských závodníků na květnových regatách. Po úspěšném náboru se zapojí do bitev o medaile všechny věkové kategorie a trenéři žactva jsou velmi zvědavi, kteří nováčci naváží na úspěšné výsledky svých zkušenějších kolegů. ⋌(rv)