Mladší žáci se v krajské soutěži umístili na třetí pozici. Tým tvořený převážně nováčky ve „velké“ házené se během ročníku statečně postavil ostatním týmům, přičemž hráči se zkušenostmi s mladším žactvem byli jen dva a v týmu byli i kluci věkově patřící do kategorie minižactva.

„Kluci se velmi dobře srovnali s přechodem na velké hřiště,“ pochvaloval si trenér Lukáš Haubelt. „Zkušenosti jsme sbírali i mimo krajskou soutěž, například v mezinárodní konfrontaci na Prague Handball cup,“ zmínil Haubelt gigantickou a prestižní házenkářskou akci v Praze.

Mladší žačky absolutní špičkou v republice

Tam se o obří úspěch postaraly mladší žačky SK Žeravice. Vybojovaly totiž skvělý bronz. To však zdaleka není vše. Sezonu tým zahájil vítězstvím na turnaji v pražských Vršovicích a ve své soutěži naprosto dominoval.

„Krajskou soutěží Olomouckého a Zlínského kraje jsme prošli bez ztráty,“ vyzdvihl trenér Petr Macfelda.

V mezikrajské kvalifikaci Házenkářského desetiboje se probojovaly do republikového finále. V celostátním finále soutěže všestrannosti skončila děvčata na čtvrtém místě. „Na všestrannou pohybovou zdatnost je v žákovských kategoriích třeba klást důraz“, doplňuje Petr Macfelda.

Mladší žačky tvořily zkušenější tým, který vznikl spojením loňského úspěšného smíšeného žactva s hráčkami z čistě dívčího týmu. „Spojení proběhlo hladce, neboť děvčata již v minulé sezoně absolvovala několik akcí společně,“ vysvětlil kouč. Tým doplnily hráčky z minižactva.

Starší dorostenky ovládly druhou ligu

Starší dorostenky si vybojovaly druholigový titul v moravské skupině. Po vítězném vstupu do sezony přišla remíza ve Velkém Meziříčí. S druhým týmem tabulky to byla jediná ztráta v podzimní části. Další přišla až na jaře remízou v Újezdu u Brna a prohrou v Kuřimi.

Tyto ztráty však neznamenaly komplikaci v cestě za vítězstvím v soutěži. Některé hráčky navíc pomáhaly v týmu žen, který skončil ve své druholigové skupině na druhém místě.

„Před sezonou se tým vhodně doplnil, děvčata celou sezónu táhla za jeden provaz. Zvládli jsme i zápasy, které se rozhodovaly v koncovce. Škoda zápasu v Kuřimi“, shrnuje vítěznou cestu Radek Čechák.

Zlato i pro chlapce

Mladší dorostenci si také vybojovali druholigový titul. Po prohrách s HC Zlín a zaváhání ve Frýdku-Místku se o titulu rozhodovalo až v posledních třech kolech. Díky výhře v posledním kole s Kopřivnicí, která byla celkově třetí, a díky remíze Zlína v Rožnově pod Radhoštěm, se mohli kluci po utkání zaslouženě radovat z ligového primátu.

„Cesta k titulu nebyla jednoduchá. Čelo soutěže bylo vyrovnané. My jsme ztratili se Zlínem, oni zase u dalších soupeřů. O našem titulu nakonec v tabulce rozhodla jedna remíza. O tu jsme lepší,“ hodnotí trenér Jaroslav Soukup. „Klukům patří pochvala za práci v celém soutěžním ročníku. Teď většinu týmu čeká postup do staršího dorostu,“ dodal.

I ostatní týmy, ačkoliv se neumístily na medailových pozicích, si vysloužily pochvalu. Patnácté místo v republikové soutěži starších žaček je třeba také považovat za kvalitní výsledek, na kterém se výpomocí podílely i žačky mladší.

Zdroj: SK Žeravice