V červenci se přerovská dvojice Petr Šístek - Ondřej Bercsényi zúčastnila čtrnáctidenního soustředění v kolové ve slovenském Kolárovu.

Na závěr soustředění byl odehrán mezinárodní turnaj s družstvy Slovenska, Maďarska, Ukrajiny a České republiky, který přerovská dvojice suverénně vyhrála.

V září startují čeští juniorští reprezentanti (Šístek - Richter) na nejlépe obsazeném turnaji pro juniory v Evropě v německém Leedenu. Ondřej Bercsény byl nominován v kategorii U 23 na mezinárodní turnaj do rakouského Dornbirnu spolu s hráčem Zlína Tomášem Nesvadbou.

První přerovská dvojice mužů odehraje třetí a závěrečné kolo první ligy elite 26. září v Brně na Favoritu. Velmi vyrovnaná situace je v sestupových vodách - tři družstva mají shodně deset bodů. Přerov jako nováček soutěže startuje ze třetího místa a účast v příštím roce v první lize užmázajištěnou.

Hned první zářijový víkend startuje Přerov (Filip Váňa - Dominik Měrák) na mezinárodním turnaji žáků ve Zlíně, kde budou hrát družstva z Rakouska, Německa, Švýcarska a České republiky.

O témže víkendu se uskuteční v městské hale v Kunštátě páté kolo Světového poháru v kolové elite. Přerov má dvojí zastoupení v kategorii rozhodčích. Turnaj budou řídit rozhodčí z Německa, Rakouska a Česka - Antonín Přikryl a Radek Pánek.

(kl)