Rozhodující pro vývoj zápasu byl třetí set, který Hanačky vyhrály 27:25, šly do vedení 2:1 a zápas už poté dotáhly do vítězného konce.

V koncovce většinou odejdeme, říká trenérka Dedková

Frýdek přijel k utkání patnáctého kola Uniqa extraligy bez své první nahrávačky, která onemocněla.

„Utkání to celkem poznamenalo, i když nemohu říci, že by to z hlediska druhé nahrávačky bylo úplně špatné. Samozřejmě nezkušenost, nervozita, všechno se na tom hodně podepsalo,“ řekla na dané téma Alexandra Dedková, trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek.

„Celý zápas nás trápil především blok hlavního kůlu a útoky Přerova po lajně. Občas jsme se potýkali se špatnou přihrávkou,“ uvedla Dedková.

Frýdek-Místek skončil loni po základní části na čtvrté pozici, letos, tři kola před koncem, mu ale patří až sedmá příčka.

„Tým oproti loňské sezoně není horší, děláme ale spoustu chyb v rozhodujících fázích. Do druhého technického time-outu hrajeme slušný volejbal, ale v té koncovce, kdy se to láme, většinou odejdeme,“ přiznává trenérka.

Extraliga šla letos výkonnostně nahoru, špička se rozšířila a v první sedmičce teď může porazit klidně každý každého.

„Přerov ani třeba Olymp k nám nejede s tím, že to bude lehké utkání a že je jasný favorit. Ať už hraje první tým se sedmým, vždy jdou do toho oba celky se zdravým respektem,“ dodává Alexandra Dedková.

Kouč Sirvoň: Disciplína na bloku byla velmi špatná

Ač Přerov za hodinu a půl zvítězil 3:1, na zisk dvou bodů se dost nadřel.

„Disciplína na bloku byla velmi špatná, ale přitom máme na to, abychom solidně blokovali. Co se týče podání, tak to vyšlo tak nastejno. Soupeř byl možná taktičtější. My jsme se snažili servírovat dlouhé míče dozadu pole,“ nechal se slyšet přerovský trenér Vladimír Sirvoň.

„Pro diváka to byl pohledný volejbal s dobrými výměnami, což je pozitivní pro obě družstva před play-off,“ poznamenal.

Slovenská blokařka Lea Murčinková si v minulém utkání v Brně poranila koleno a utkání nedohrála. Po týdnu nastoupila doma proti Frýdku-Místku a absolvovala celý zápas.

Kouč Sirvoň však prozradil, že s jejím zraněním to nebude jen tak.

„V Brně si zranila meniskus a nevypadá to s ní moc dobře. Možná, že i tam hledat příčinu našeho špatného bloku, kdy vlastně Lea nedobíhala. Možná jí dám týden klid a poté se zase zapojí do hry,“ podotýká trenér PVK.

Další zápas čeká Přerovanky v sobotu v Olomouci, na palubovce průběžně druhého týmu soutěže.

„Tam jí dám možná volno nebo ji zkusím na první set, a když uvidím, že je to beznadějné, tak ji stáhnu. Půjdeme na to jinak a spíš ji pošetřím na domácí zápas proti Olympu,“ vysvětluje Vladimír Sirvoň.