Po hladkém čtvrtfinálovém vypadnutí s Olomoucí nestačily v dalších bojích ani na Frýdek-Místek, s nímž prohrály 1:2 na zápasy.

To neznamená nic jiného než skutečnost, že letos už z toho nebude lepší, než sedmé místo, o které se ještě budou rvát s Ostravou. A to navíc bez své první nahrávačky Elišky Ticháčkové, která už jde na mateřskou dovolenou.

Náš výkon začíná gradovat, říká trenérka Dedková

Rozhodující třetí utkání Přerova s Frýdkem-Místkem se odehrálo ve středu na půdě prvně jmenovaného celku. Domácí volejbalistky byly mírným favoritem, svou roli ale nezvládly a nakonec prohrály 1:3.

„Tento zápas ovlivní hodnocení sezony, budeme hrát totiž o vyšší postavení, než jsme hráli po celou dobu. Bylo hodně vidět, že jsme šli víc za vítězstvím, měli jsme větší chuť po té domácí výhře. Náš jediný prohraný set určitě ovlivnilo zranění první nahrávačky a její střídání. Tým přestal hrát. Mrzí mě, že síla kolektivu nebyla větší, aby naši druhou nahrávačku podržel. Následně jsme se ale ve čtvrté sadě vrátili zpět do hry. Především jsme kvalitně blokovali. Síla a kvalita v této činnosti byla na naší straně,“ zhodnotila zápas Alexandra Dedková, trenérka Frýdku-Místku.

Ta už je nyní s letošní sezonou spokojená. Cítí ale, že forma týmu rostla a v boji o páté místo by mohl potrápit i Slavii Praha.

„Už i ve čtvrtfinále s Brnem jsme odehráli kvalitní sérii zápasů a zdá se, že náš výkon teď teprve začíná gradovat. Když se podívám zpětně, tak zápasy jsou kvalitnější a postupně se to nabaluje a nabaluje. Předpokládám, že holky se k sérii se Slavií postaví čelem a předvedou minimálně takový výkon jako v Přerově,“ dodala.

Sirvoň: Obětavosti Elišky si moc vážím

To v domácím táboře kouč Vladimír Sirvoň byl po předvedeném výkonu svého celku opravdu hodně rozladěn. „Celou sezonu jsme se pohybovali na čtvrtém až šestém místě, po dnešku ale budeme hrát jen o sedmou příčku,“ pověděl zklamaně.

V určitých fázích zápasu se zdálo, že přerovský tým měl menší vůli jít za vítězstvím.

„Možná tam byl strach nebo respekt… vážně nevím, těžko se to hodnotí. Co je však nejhorší, že zklamaly i ty nejzkušenější hráčky, a to nehorázným způsobem. Ano, soupeř dobře blokoval, ale my jsme mu k tomu dopomohli naším špatným příjmem. Hodně mě zklamaly středové hráčky… nešlo ani tak o útok jako o to, že nepomohly blokem. Frýdek si nás držel od těla a pod tlakem,“ zhodnotil zápas.

Například oproti Frýdku-Místku, který v utkání střídal hned pětkrát, má Přerov užší kádr. S tímto vědomím ale vedení PVK do sezony šlo.

„Celou dobu hrajeme v podstatě na čtyři, pět hráček, a když z těch pěti jedna dvě mají zlý den, tak v ten moment se zhroutíme. Je to i stavbou týmu, hodně také o financích… z části to beru i já na své triko,“ řekl kouč.

Vyjádřil se také k předvedené hře některých hráček, o kterých si myslí, že jejich čas v týmu se pomalu naplnil. „Po tomto výkonu je každopádně hodně hráček zralých na to, aby odevzdaly věci a u týmu skončily,“ pověděl rozčileně.

Nejsmutnější ze všech snad byla nahrávačka Eliška Ticháčková, pro kterou to bylo na hodně dlouhou dobu poslední utkání. Ve čtvrtém měsíci těhotenství totiž nastupuje na mateřskou dovolenou.

„Eliška se hodně obětovala a já si jí za to moc považuji. Chtěla, abychom byli pátí, šestí, ale ostatní hráčky pro to neudělaly vůbec nic… jedna vedle druhé,“ nechal se slyšet trenér.

O to to teď bude mít tým bez první nahrávačky těžší.

„Pro Elišku to byl už poslední zápas. Ani do tréninku nenastoupí. I já si to už přeji, jelikož nechci nést za ni zodpovědnost – má manžela, rodinu a je dobře, že to už ukončí. Uvidíme, jak se s tím druhá nahrávačka Lucie Skříčková popere,“ dodal Vladimír Sirvoň.