Můžete si oddychnout, první důležité utkání jste zvládli…
Trošku jsme to tentokrát postavili jinak, i když to nebyla žádná taktická varianta, ale nutnost. Gambová se Skalovou totiž hrály za juniorky. Našim cílem bylo v tomto utkání udržet úroveň hry, abychom měli co nejméně výkyvů a propadů.

A jak se to podle vás podařilo?
Určitá úroveň se nám podařila udržet díky trošku zlepšené přihrávce. Už v přípravě v Bratislavě se ukazovalo, že se to zlepšuje. Proti Frýdku se nám dařilo i na podání, kdy jsme udělali sem tam nějakou šňůru, zabodovali a soupeři odskočili, což bylo hodně důležité. Udělali jsme ale i dost nevynucených chyb. Myslím, že volejbal pro oko diváka moc pohledný nebyl.

Nebál jste se po tom prvním prohraném setu 22:25, že to dopadne špatně?
Neuvažoval jsem, či to skončí dobře nebo špatně. S družstvem jsme se bavili, chtěli jsme to nastavit na nějakou úroveň po celý průběh utkání a záleželo jen na tom, jestli to bude nebo nebude na Frýdek stačit. Naštěstí to stačilo.

Druhý i třetí set jste vyhráli s velkým náskokem, nakonec i ten čtvrtý se povedl. Jak to muže vypadat ve Frýdku-Místku?
To je těžké. Na některých hráčkách už vidím, že podvědomě mají po sezoně. Bude to o hlavně tom, jak se nám je podaří dotlačit do nějaké výkonnosti.

Nastoupili jste s Cebákovou na smeči, Zajícovou na liberu a Nucovou na univerzálu. Nešlo to poskládat i jinak?
Bylo to riskantní, ale jediné východisko. Cebáková hrála naposledy na smeči proti Ostravě v prvním zápase a to samé Zajícová na liberu. Zkusili jsme si to ve druhém utkání v Bratislavě na Slavii.
Cestou na Slovensko jsme dali hráčkám najevo, že sezona ještě neskončila a s boji o páté až osmé místo to myslíme zcela vážně. To bylo velmi důležité pro jejich hlavy. Na druhé straně jsme si to trošku odzkoušeli.

Jak jste na Slovensku dopadli?
Do prvního utkání jsme nastoupili normálně se základní sestavou, jak hráváme. Brali jsme to jako play-off. Vyhráli jsme 3:1 a ve druhém střetnutí jsme prohráli 1:3, to když jsme hráli už s touto sestavou, co proti Frýdku, abychom si to vyzkoušeli.