Máme v týmu nějaká zranění, říká Sirvoň

Do hanácké metropole odjížděla přerovská děvčata s tím, že se o body poperou. „Není mým stylem se vymlouvat, ale byl jsem rozhodnutý, že zápas odehrajeme v jiné sestavě, než je u nás zvykem. Máme v týmu nějaká zranění… Murčinková má dost špatné koleno a Gambová je už přetažená, jelikož hraje i za juniorky. Hned po zápase odjela do Českých Budějovic, kde hrají naše juniorky. Holky ale za mnou přišly, že chtějí hrát. Motivovalo je, že jedou hrát do Olomouce, do dobré haly a proti silnému soupeři. Tak jsem jim dal tu možnost,“ prozradil Sirvoň interní informace.

Jeho svěřenky první set rozehrály slušně, když vedly dokonce 10:15. „V některých fázích jsme byli víc než vyrovnaným soupeřem. Rozhodly ale chyby. My jsme udělali o tři více a proto jsme prohráli,“ řekl.

Ve druhé sadě Sirvoň poukázal na svou chybu, které si ale asi málokdo všiml. „Špatně jsem postavil blokařky. To znamená, že jsem je otočil. Určitě to ale nebylo o blokařkách, bylo to o jiných činnostech. Olomouc dobře trefovala servis, jmenovitě Sajdová, a my jsme si s tím nedokázali poradit. Bohužel ta má střídačka je taková, jaká je. Není to výmluva, ten tým jsem si já takto postavil, ale těch možností jak vystřídat bylo velmi málo,“ pokračoval.

První polovina setu třetího patřila vysokoškolačkám, ovšem Přerovanky stahovaly bod po bodu, až vyrovnaly na 17:17. „Soupeř už měl ovšem hru ve svých rukou a kontroloval ji svým výborným servisem. My jsme se ještě chytili také podáním, kdy tam Gambová párkrát solidně zaservírovala. Následně jsme ale udělali dvě chyby a soupeř nám opět odskočil. Byla to dřina tu ztrátu dohánět,“ dodal kouč Sirvoň.

REPORT A FOTO ZE ZÁPASU NAJDETE ZDE:Volejbalistky podruhé v sezoně podlehly Olomouci

Kouč Teplý: Servis ovlivnil celý zápas

Také na straně domácích měl trenér Jiří Teplý starosti se sestavou. „V průběhu týdne jsme měli nějaké problémy zdravotního rázu, proto vlastně nehrála Esina a Mátlová. Na zápas se sice daly nějak dohromady, ale počítali jsme s tím, že pokud to nebude nějak nutné, tak do hry nezasáhnou,“ znělo z úst olomouckého kouče.

Jeho tým začal ve své hale rozpačitě. „Bylo vidět, že holky se trochu hledají a že nejsou úplně ve své kůži. Přerov vstoupil do utkání celkem sebevědomě a agresivně. Bylo vidět, že si chce zahrát,“ podotkl.

Vysokoškolačky se ovšem pomalu dostávaly do hry, a ač v prvních dvou setech v úvodu vždy prohrávaly, podařilo se jim vývoj otočit. „Druhý set jsme vyhráli hlavně díky servisu Nikoly Sajdové, která dala tuším šest bodů,“ chválil Teplý.

Spokojený ovšem nebyl s koncovkami setů. „Problémové byly koncovky, kdy jsme vždycky trochu ubrali. A to především na servisu. Kvalitní podání u nás nemá jen Sajdová a Dedíková, ale jsme schopni servírovat kvalitně s více hráčkami. To se nám ale zase až tak moc nedařilo. Přesto si myslím, že to podání hodně ovlivnilo vývoj zápasu a rozhodlo,“ poukázal trenér na klíč k úspěchu nad Přerovem.