VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přerovský Sportovec roku bavil, Radek Štěpánek převzal cenu

VIDEO / FOTOGALERIE / VÝSLEDKY / Vloni dominoval jako krajánek, letos ovládl hlavní kategorii jednotlivců. Silák Jiří Tkadlčík se stal Nejúspěšnějším sportovcem města Přerova roku 2017.

1.3.2018
SDÍLEJ:

Nejúspěšnější sportovec roku 2017 města Přerova. Kategorie: Osobnost - Radek ŠtěpánekFoto: Deník / Kopáč Jiří

Veleúspěšný strongman se přestěhoval z Prahy zpět domů, jako první tak dokázal triumfovat jak mezi sportovci působícími mimo rodné město, tak jako čistě přerovský sportovec.

Cenu za světového rekordmana v mrtvém tahu váhové kategorie do 105 kilogramů na pódiu převzal jeho otec, Jirka Tkadlčík však Přerovany v sále pozdravil alespoň prostřednictvím videa ze Singapuru, kde absolvuje další exotické závody, na nichž ještě vylepšil svůj světový rekord v mrtvém tahu na 385 kilogramů.

„Zdravím vás do Přerova. Bohužel se nemůžu zúčastnit předávání, protože tady mám závodní povinnosti, ale chtěl bych všem moc poděkovat za první místo,“ vzkázal Tkadlčík, kterého hlasovací komise upřednostnila před třetím kulturistou loňského mistrovství světa Janem Páleníčkem a tenistkou TK Precheza Pernillou Mendesovou, ta zase v roce 2017 oslavila „zlatý hattrick,“ když se potřetí v řadě stala halovou mistryní republiky.


Dominance silových sportů platila i v divácké kategorii. Sportovní hvězdou Deníku byl na základně hlasování čtenářů zvolen trenér nejen úspěšných závodníků Fitness Ave Tomáš Antl. Těsně předběhl mažoretky Fantasy Přerov.

„Je to pro mě obrovské překvapení. Děkuji za hlasy. Takový úspěch jsem nečekal, jsem za to rád. Kampaň jsem nedělal žádnou, ale vím, že mě podpořila rodina,“ usmíval se vítěz.

Cenu pro Krajánka, tedy sportovce, který působí mimo přerovské oddíly a sbírá úspěchy většinou v rámci celé republiky či světa, podruhé získal hokejista Martin Zaťovič. Brněnské Kometě totiž vydatně pomohl k mistrovskému titulu po 51 letech. Plaketu převzala Zaťovičova sestra Lucie.

Nebylo velkým překvapením, že mezi dospělými kolektivy dominovali vodní pólisté. KVP Přerov vloni slavil titul mistra republiky po dlouhých čtrnácti letech. Jiří a Radek Otáhalovi navíc převzali cenu pro trenéra roku. Pouze druhá příčka tak opět zbyla na hokejové Zubry, třetí skončila seniorská posádka dračích lodí Dragon Force, která uspěla na mistrovství světa.

Mezi talentovanou mládeží se v roce 2017 dařilo hlavně veslařce Valentýně Kolářové. Ta byla veslovodkou zlaté osmy na juniorském mistrovství světa v Litvě. Mladým kolektivem roku se stali junioři Dragon Force. Také oni si přivezli titul mistrů světa.

Velmi nabitá byla letos také kategorie veteránských sportovců. Prvenství nakonec urval železný muž Jaroslav Hýzl. Ten pokořil už pošesté slavného Ironmana na Havaji a připsal si řadu dalších velkých úspěchů.

Večer si užil i trenér Djokoviće

Hvězdou večera však byl tentokrát někdo jiný. Dvojnásobný vítěz Davis Cupu a jeden z nejúspěšnějších tenistů české historie Radek Štěpánek si v Městském domě převzal cenu pro osobnost roku.

Štěpánek v Přerově strávil polovinu dětství. Vloni byl nucen ze zdravotních důvodů ukončit bohatou hráčskou kariéru a začal se věnovat koučování bývalé světové jedničky Novaka Djokoviče.

ROZHOVOR S RADKEM ŠTĚPÁNKEM NAJDETE V PÁTEČNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ PŘEROVSKÉHO A HRANICKÉHO DENÍKU

Tři další osobnosti byly během večera uvedeny také do Síně slávy přerovského sportu.

Stále aktivní pětasedmdesátiletý lukostřelec Jan Bartošek, tenisová legenda Petr Huťka starší a v loňském roce náhle zesnulá opora nohejbalistů Spartaku Tomáš Miklík.

Osmý ročník galavečeru v sálu Městského domu zpestřilo vystoupení úspěšných mažoretek Fantasy, zpěvačka Brigita, artista Wolf či nejrychlejší žonglér světa Rudolf Janeček. Programem provázel Radek Šilhan.

Kompletní výsledky ankety:

Jednotlivci – dospělí:

1. Jiří Tkadlčík – Přerovský silák se v loňském roce přestěhoval z Prahy domů. A jeho úspěchy? Druhé místo na Arnold Classic v USA, druhé místo na Arnold Classic v Austrálii, mistr Evropy, zlato a světový rekord na mistrovství světa v mrtvém tahu strongmanů (výkonem 382 kg), bronz na mistrovství světa strongmanů družstev, deváté místo na nejprestižnějších závodech World‘s Strongest Man v USA. To vše v kategorii do 105 kilogramů.
2. Jan Páleníček – Na mistrovství světa v kulturistice vybojoval bronz v kategorii Games klasické kulturistice mužů nad 175 centimetrů v nejprestižnější federaci IFBB.
3. Pernilla Mendesová – Tenistka Přerova završila zlatý hattrick, když potřetí v řadě ovládla halové mistrovství republiky.

Kolektivy – dospělí:

1. KVP Přerov – Po dlouhých čtrnácti letech vybojovali vytoužený titul mistrů republiky. Třešničkou na dortu byl fakt, že hned čtyři zkušení hráči byli také u historického titulu z roku 2003, stejně jako trenér Jiří Otáhal.
2. HC Zubr Přerov – A-tým přerovských Zubrů ve druhé sezoně po postupu do první ligy postoupil ze základní části do předkola play-off, kde si poradil s největším rivalem z Prostějova a po roce si tak zahrál čtvrtfinále s Motorem České Budějovice.
3. Dragon Force Přerov Seniors (dračí lodě) – Potřetí v řadě se kvalifikovali na MS dračích lodí, odkud přivezli dvě zlaté, jednu stříbrnou a čtyři bronzové medaile.

Jednotlivci – mládež:

1. Valentýna Kolářová – Závodnice Veslařského klubu Přerov má za sebou rok snů. Byla veslovodkou zlaté osmy na mistrovství světa juniorů v Litvě. Na mistrovství Evropy si s reprezentační osmou dojela pro stříbro. Zlato s osmou má i z mistrovství republiky.
2. Gabriela Hermély – Dvojnásobná mistryně republiky na krátkých tratích z Račic. K tomu přidala ještě dvě stříbrné a dvě bronzové medaile.
3. Adéla Zapletalová – Mladší žákyně si doplavala pro čtyři zlata, stříbro a dva bronzy na mistrovství republiky. Druhá skončila i na MČR v dálkovém ploutvovém plavání a v Českém poháru v dálkovém ploutvovém plavání. Je držitelkou dvou českých rekordů v kategorii mladších žákyň.

Kolektivy – mládež:

1. Dragon Force Přerov – juniors – Potřetí v řadě se nominovali na MS dračích lodí, kde vybojovali titul mistrů světa a další čtyři stříbrné medaile.
2. Fantasy Přerov – Získaly dva tituly mistryň Evropy a potvrdily pozici nejlepšího souboru v České republice. Nominovaly se na letošní mistrovství světa v Jihoafrické republice.
3. HC Zubr Přerov, starší žáci – Vyhráli Žákovskou ligu a zúčastnili se mistrovství České republiky v Hradci Králové, kde v obrovsky silné konkurenci získali po dvanácti letech bronzové medaile.

Krajánek roku:

1. Martin Zaťovič – Po nepříjemném zranění patřil mezi důležité články v cestě brněnské Komety za vysněným extraligovým titulem po 51 letech. Patří mezi nejproduktivnější hráče extraligy a stále je členem širšího reprezentačního výběru.
2. Filip Novák
3. Jakub Janouch

Kategorie Masters (veteráni):

1. Jaroslav Hýzl – Pošesté se zúčastnil a úspěšně absolvoval slavného Ironmana na Havaji, čímž se stal jedním ze tří Čechů, kteří tento závod dokončili více než pětkrát. Ve své kategorii mužů 45 – 49 let se stal mistrem republiky v dlouhém triatlonu, vítězem Českého poháru v dlouhém triatlonu, závodů v polovičním ironmanu Czechman, Pálava Race a Triprag Challenge. Na ME v polovičním ironmanu skončil osmý, na stejně dlouhých závodech v Zell am See a Pule bral čtvrté a osmé místo. Na Ironmanovi v JAR skončil desátý.
2. Pavel Hanák
3. Libor Šulák

Trenér roku:

1. Jiří a Radek Otáhalovi – Společně dovedli tým KVP Přerov k vytouženému titulu mistrů republiky po 14 letech. Jiří vydatně pomohl i jako velezkušený hráč mistrovského celku.
2. Petr Dočkal
3. Pavel Vychodil

Osobnost roku

Radek Štěpánek – Jeden z nejúspěšnějších českých tenistů novodobé historie v listopadu ukončil bohatou hráčskou kariéru dva týdny před svými 39. narozeninami. Dvojnásobný vítěz Davis Cupu, bronzový olympijský medailista ze smíšené čtyřhry, vítěz dvou grandslamových deblů a hlavně neuvěřitelný srdcař a bojovník strávil v Přerově polovinu dětství. „Na Přerov mám jen ty nejlepší vzpomínky, od desíti do osmnácti jsem tady vyrůstal,“ zmínil v rozhovoru pro Deník. Po ukončení hráčské kariéry se stal jedním z koučů bývalé světové jedničky Novaka Djokoviče.

Sportovní hvězda Deníku

Tomáš Antl – Trenér Fitness AVE Přerov se podílel na úspěších kulturistů Daniela Konečného a Davida Brázdila, kteří zazářili na mistrovství republiky juniorů. Přes velké množství hlasů pro druhé mažoretky Fantasy ovládl čtenářskou anketu. Necelá stovka hlasujících jej zařadila na první místo.

Síň slávy

Jan Bartošek – V loňském roce oslavil 75. narozeniny. Lukostřelbě se věnuje více než 47 let. Za celou dobu absolvoval více než 360 závodů na různých úrovních. Doposud aktivně závodí v oddílu Lukostřelba SK Přerov. Byl nejstarším účastníkem tradičního Zimního poháru města Přerova. Pan Bartošek je nejen aktivním členem, ale donedávna byl i členem výboru oddílu Lukostřelby SK Přerov.

Petr Huťka starší – Prezident TK Precheza Přerov a symbol přerovského tenisu oslavil v minulém roce sedmdesátiny. Do Přerova přišel jako hráč ve svých 26 letech a místnímu oddílu je věrný už 44 let. Hráčskou kariéru ukončil jako dvaatřicetiletý, s trénováním začal už jako závodní hráč. V letech 1979 – 1983 působil jako kapitán národního týmu pro Královský pohár. V něm se vystřídala řada vynikajících hráčů jako Lendl, Složil, Šmíd, či Navrátil. Čtyři roky vedl národní tým na HME mužů, na kterém působili Korda, Šrejber, Nováček, Doseděl, Damm, Rikl, Vašek nebo Zdražila. V roce 1980 byl členem realizačního týmu vítězného družstva pro Davisův pohár, který tvořili Lendl, Šmíd, Kodeš a Složil. V letech 1990 – 1991 řídil tým pro Fed Cup s Novákovou, Zrubákovou a Rejchrtovou. V roce 1992 byl také trenérem týmu pro Galeův pohár a v roce 1998 členem realizačního týmu pro Světový pohár, ve kterém hráli Korda, Doseděl, Vacek a Suk. Trénoval řadu vynikajících hráčů, nejvíce si však cení pěti let spolupráce se Slávou Dosedělem. Byl u jeho třech vítězstvích na turnajích ATP, zápasů Davis Cupu i Světového poháru. Šest let s malou přestávkou pracoval v Rakousku ve funkci sportovního ředitele Rakouského tenisového svazu a byl šéftrenérem největšího tenisového klubu v Rakousku TC Post Vídeň. Prezidentem TK Precheza Přerov se stal v roce 1997 a tuto funkci vykonává dodnes.

Tomáš Miklík (in memoriam) – Jeden z tradičních přerovských sportů nohejbal utrpěl v pátek 9. června obrovskou ztrátu. Ve věku 32 let nás náhle navždy opustila opora družstva Přerova již od žákovských kategorií – Tomáš Miklík. V letech 1998 a 1999 získal titul mistra republiky v družstvech a v roce 1999 titul mistra republiky v trojicích. Nejúspěšnější období prožil v dorosteneckých letech, v roce 2002 totiž získal další mistrovský titul v družstvech a přidal stříbrnou medaili z mistrovství světa v Maďarsku. V mužské kategorii se blýskl v roce 2015 bronzem z mistrovství republiky ve dvojicích.

Autor: Ivan Němeček

1.3.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 18 000 Kč

Řezači plamenem Palič - dělení kovů plazmou. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, Paličský průkaz - dělení kovů plazmou, kyslík, acetylen, CNC stroj, , Zájemci se mohou hlásit:, - osobně (8,00 - 15,00 hod.) na adrese místa výkonu práce - p. Kamila Netopilová, , Místo výkonu práce: Energo IPT s.r.o., Měrovice nad Hanou 230, 752 01 Kojetín.. Pracoviště: Energo ipt s.r.o. měrovice nad hanou, 752 01 Kojetín. Informace: Kamila Netopilová, +420 581 290 321.

Služby - Služby Ostatní služby 18 000 Kč

Pracovníci v oblasti osobních služeb jinde neuvedení Pracovník ve výživové poradně. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, pracovníka pozitivního, samostatného, který se nebojí aktivně komunikovat s klienty a je běžný uživatel PC; pracovní doba od 8:45 do17:15 hod Po - Pá, , , Nabízíme:, bonusový systém za prodej, zaměstnanecké slevy na prodávané výrobky, další vzdělávání., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: naturhouse.reklama@gmail.com, vhodné uchazeče budeme kontaktovat. Pracoviště: Pavlína štěrbová-pracoviště, Jiráskova, č.p. 2188, 753 01 Hranice 1. Informace: Pavel Štěrba, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 100 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 130 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, průkaz řidiče VZV (i neplatný), , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: p.milerova@toposprefa.cz. Pracoviště: Topos prefa tovačov s.r.o., 751 01 Tovačov. Informace: Petra Milerová, +420 602 253 424.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Pojišťovací poradce 15 000 Kč

Přepážkoví konzultanti v pojišťovnách Obchodní služba - přepážkový pracovník/ce. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, Komunikace se stávajícími klienty, oslovování nových klientů, obsluha přepážky, finanční poradenství., , Požadavky:, Minimálně SŠ vzdělání, ochota vzdělávat se, komunikativnost a aktivní přístup, uživatelská znalost práce na PC, praxe v obchodní činnosti, pojišťovnictví nebo příbuzném oboru výhodou, ne však podmínkou, trestní a insolvenční rejstřík bez záznamu. , , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: lucie.zahradova@uniqa.cz. Pracoviště: Uniqa pojišťovna, a.s. - pracoviště přerov, komenského, Komenského, č.p. 1408, 750 02 Přerov 2. Informace: Lucie Zahradová, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Následkem silného větru popadaly o víkendu i smrky před panelovým domem v ulici Osmek v Přerově.
11

Následky silného větru: popadané stromy, stovky domácností byly bez elektřiny

Videosouhrn 19. března 2018

Požár na dálnici, noc hrůzy v průsmyku a zmrzlí lyžníci: zhlédněte videa dne

Španělský večer v měšťáku bude vzpomínkou na Paca de Lucía

Jižanské víno, temperamentní flamenco, ale i workshop s výukou hry na cajon - tak bude vypadat vzpomínka na španělského kytarového virtuóza Paca de Lucía. Komponovaný podvečer plný vášně, nespoutanosti a mimořádného hudebního stylu si užijí návštěvníci ve čtvrtek 22. března v Městském domě v Přerově.

Na Helfštýn? V sezoně jen od čtvrtka do neděle, kvůli opravám

Vyrazit na výlet do přírody a po cestě navštívit některou z památek. Turistická sezona pomalu začíná a už v dubnu se mohou lidé těšit na prohlídku hradů a zámků. Středověký hrad Helfštýn ale čekají omezení - a to kvůli náročné rekonstrukci renesančního paláce. Otevřeno zde bude jen od čtvrtku do neděle.

Frekventovaná křižovatka v Přerově je bez semaforu, díky vichřici

Jen polámaný stožár s trčícími dráty a kusy střepů zbyl po pádu semaforu na frekventované křižovatce ulic Palackého a Komenského v Přerově. Řádění vichřice urychlilo dopravní změny, které má město už delší dobu v plánu.

Podnapilý řidič se pokusil utéct policistům

Kdo uteče, ten vyhraje. Tímto pořekadlem se zřejmě řídil dvaatřicetiletý řidič Felicie, kterého v sobotu před jednadvacátou hodinou kontrolovali policisté na Masarykově náměstí v Kojetíně. Před svým úprkem si muž stihl ještě ‘dýchnout‘.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT