Přerov – S úzkým kádrem a několika novými tvářemi jde do rozjíždějící se sezony přerovský volejbalový klub. První soutěžní utkání odehrají Zubřice ve čtvrtek, kdy v domácí hale hostí Fénix Brno. Se stejným soupeřem pak vstoupí v sobotu do nového extraligového ročníku, tentokrát na jeho palubovce.

„Brno je vlastně nově poskládané družstvo. Už ve čtvrtek s ním hrajeme doma pohár. Bude to vlastně takový dvojzápas. Ty hráčky tam známe a určitě chceme vyhrát. Pak máme těžký los. Začátek bude důležitý," ví dobře trenér Přerovanek Libor Gálík.

Kvůli problémům s úzkým kádrem musel jeho tým některá přípravná utkání vypustit. Nakonec si však Zubřice několik přátelských duelů zahrály. „Příprava byla docela obtížná, protože počet hráček není dostatečný. Takže doufáme, že se nám budou vyhýbat zranění a jiné problémy," přeje si Gálík.

První předsezonní mač sehrál Přerov na začátku září v Bratislavě, kde domácím ze čtyř setů nedaroval ani jeden. V Prostějově pak dominovaly suverénní Agelky 5:0. „Tam to bylo z naší strany trošku nepovedené," uznal kouč.

Doma s Ostravou už to bylo o něčem jiném, Zubřice zvítězily 4:0. Na závěr sehrály Přerovanky dvojzápas v Olomouci. Domácím Vysokoškolačkám podlehly 0:2, proti Olympu ale odehrály dobré utkání, nakonec ovšem prohrály 1:2 na sety.

„V Olomouci jsme ty sety ztratili až v koncovkách. Nebyl to špatný výkon. Vypadá to, že tým se sehrává a herně je to čím dál lepší," vypozoroval Libor Gálík.

Američanka Yancyová si zatím zvyká

Družstvo si přeci jen musí zvykat. Nejvíce asi ta největší posila. Američanka Stephenee Yancyová by na bloku i v ofenzivě měla být do budoucna velkým příslibem.

„Pořád si zvyká. Pro ni je to tady těžké a i pro nás je to složitější, protože ji přesně neznáme. Je tady tři týdny. Uvidí se až při zápasech, v nichž bude plná zátěž. Ale je to hodná holka a myslím si, že až se plně aklimatizuje, tak pro nás bude dobrou posilou," věří lodivod Přerova.

K dispozici sice nemá tolik hráček, s jejich kvalitou je nicméně spokojen. „Nejen s posilami, ale s celým družstvem jsme spokojeni. Holky přípravu odmakaly výborně. Pokud se nám vyhnou zranění, nemusela by to pro nás být špatná sezona," řekl Gálík.

Jeho tým budou pro utkání navíc doplňovat talenty z řad přerovských juniorek. „Na zápasy s nimi určitě počítáme. Bylo by dobré, kdyby s námi absolvovaly i některé tréninky. Do budoucna mají potenciál se objevit na palubovce," uzavřel přerovský kouč.

Jak si Zubřice povedou v prvním ostrém duelu, se mohou volejbaloví příznivci přijít podívat do Městské sportovní haly. Ve čtvrtek od 17 hodin je na programu pohárové utkání s Brnem.

KÁDR VOLEJBALU PŘEROV:

Nahrávačky: Michaela Zatloukalová (přestup Šternberk), Eliška Ticháčková (po mateřské dovolené)

Smečařky: Eva Svobodová, Lenka Kohoutová, Dita Gálíková, Adéla Stavinohová (hostování Prostějov, juniorka)

Blokařky: Kateřina Kohoutová, Stephenee Yancyová (přestup University of Illinois at Chicago)

Libero: Petra Zajícová (návrat po herní pauze)