Lídra extraligy porazily nečekaně, ale zaslouženě 3:1 na sety.

Svěřenkyně trenéra Tůmy soupeřky překvapily už v úvodní sadě, kterou opanovaly.

„Snažili jsme se však věnovat přihrávce a také servisu, což si myslím, že se nám vyplatilo. Hlavně tedy v tom prvním setu se nám opravdu dařilo," řekl po utkání spokojený Leopold Tůma.

I druhé dějství se neslo ve znamení Přerovanek, které nejenže dokázaly s Agelkami držet krok, ale také znovu zvítězit.

„Prostějovanky hrály poměrně jednoduchou hru přes Vincourovou, na což jsme se zaměřily. Bylo klíčové, že se nám podařilo uhlídat Kossanyiovou, jejich hlavní zbraň. To nejspíš rozhodlo," zmínil Tůma.

Vedení 2:0 bylo doslova senzací a pro Čadovu družinu zajisté dost nečekaná komplikace.

„Tento set rozhodl. Právě v té koncovce pokud bychom srovnali na 1:1, tak mohla být pro nás daleko větší šance. Posléze to však bylo 2:0 a to nás narušilo," pověděl Miroslav Čada, trenér VK Agel Prostějov.

Hosté se však odmítli podřídit hře soupeře a třetí sadu ovládli zcela přesvědčivě.

„Bylo to opět naše takové sebeuspokojení. Zatlačili nás servisem. Udělali jsme šest vlastních chyb, v podstatě jsme tento set vypustili," zlobil přerovský kouč.

Čtvrtý set byl obě družstva klíčový. Zpočátku měly navrch Prostějovanky, ale posléze se karta obrátila a vedení nakonec domácí hráčky Prechezy zúročily a připsaly si tak po výhře 3:1 na sady velice cenný skalp lídra soutěže.

„Soupeře jsme opět zatlačili servisem a i díky obětavou hrou v poli jsme nakonec zápas dotáhli do vítězného konce. To jsou nyní pro nás zlaté body. Tak trochu jsme smazali bodové ztráty se Šternberkem a se Slavií. Jedeme však dál, od zápasu k zápasu," dodal závěrem Leopold Tůma.

„Hráli jsme špatně. Po tom vítězství v Českém poháru na nás přišel útlum. Domácí hráli nadšeně, výborně bránili, měli dobrý servis a zaslouženě zvítězili," pochválil soupeře Miroslav Čada, trenér prostějovského tý­mu.

Ve čtvrtek zajíždějí přerovské ženy na hřiště Olympu Praha.

PVK Precheza – VK Agel Prostějov 3:1 (20, 30, –11, 22)

Nejvíce bodů: Murčinková 15, Gáliková 14, Dedíková 14 – Kossanyiová 16, Miletič 12, Soares 10.  Čas utkání: 110 minut.

Přerov: Mátlová, Ticháčková, Gáliková, libero: Radivojevičová, Dedíková, Rosenbergerová, Murčinková. Střídaly: Gambová, Skřičková. Trenér: Leopold Tůma.

Prostějov: Kossanyiová, Miletič, Zarkova, Assis, Soares, libero: Gomes, Hrončeková, Hippe, Kočiová, Vincourová. Střídala: Melichárková. Trenér: Miroslav Čada.

Uniqa extraliga

21. kolo: Přerov – Prostějov 3:1, Frýdek-Místek – Olomouc – 1:3.