Sedmnáctiletá svěřenkyně trenéra Tomáše Krupy porazila při debutu v seniorské kategorii na grandslamu v 1. kole kvalifikace Annu Blinkovovou z Ruska 6:3, 7:5.

Následně na toto vítězství navázala dvouhodinovou bitvou se Švýcarkou Conny Perrinovou, kterou zdolala ve třech setech 6:4, 4:6 a 6:3.

Svoji úspěšnou cestu kvalifikací zakončila ve čtvrtek ráno, kdy jí Slovenka Rebecca Šrámková nevzdorovala ani hodinu. Nosková vyhrála 6:3, 6:2 a může vyhlížet soupeřku pro první kolo v Paříži.

"Vždycky jsem snila o tom, že budu na grandslamu a že ho jednou vyhraju. A teď mám možnost," řekla Nosková webu Tenisový svět. "Popravdě jsem nečekala, že bych dokázala postoupit do hlavního turnaje. Před kvalifikací jsem nehrála nic moc, měla jsem tam výbuchy, ani v tréninku mi to moc nešlo. Tady se mi ale vše daří konstantně, takže zatím dobré," doplnila svěřenkyně trenéra Tomáše Krupy.

Nosková, 185. hráčka žebříčku, vyřadila Šramkovou za necelou hodinu. Talentovaná česká tenistka proměnila pět brejkbolů, sama neudržela servis jednou na začátku prvního setu. Stala se tak nejmladší úspěšnou kvalifikantkou na Roland Garros od roku 2009. Tehdy uspěla Michelle Larcherová de Britová z Portugalska ve věku 16 let a 128 dní.

(muz, čtk)