Mistrovství začalo v úterý 3. srpna časovkou jednotlivkyň, což je Sedláčkové nejméně oblíbená disciplína. Nastoupilo v ní 19 závodnic a Monika si zajela své maximum, což stačilo na 12. místo.

Ve čtvrtek 5. srpna chtěla cyklistka závod vynechat, nakonec se ale dohodla s Barborou Machulkovou, že nastoupí na časovku dvojic. Při účasti sedmi párů si holky dojely pro čtvrtou příčku.

Za opravdu silných průtrží se v sobotu jelo finále, ve kterém se startovní pole vydalo na dva třicetikilometrové okruhy. Po prvním už nepokračovaly čtyři závodnice, které nestíhaly nasazenému tempu, a čekalo se, co přinese okruh druhý. Hned v jeho úvodu nasadila k úniku domácí cyklistka Hlubinková a s ní se chytily Drahotová, Parolková a Sedláčková.

Nasazené tempo bylo opravdu velice solidní a Nikol Lubinková hnaná dopředu domácím publikem se začala vzdalovat a přijela si s více jak minutou náskoku pro titul.

Před závěrečným kilometrovým stoupáním se držel zbytek pole pohromadě, ale při nástupu k trháku Monice spadl řetěz z převodníku. Než se jí ho podařilo za jízdy nasadit, tak soupeřky na nic nečekaly a pustily se do spurtu. Sedláčková se snažila ztrátu dohnat, ale nestačilo to na lepší než šesté místo.

Vrchol sezony tak má Monika za sebou. Před třemi týdny se stala mistryní republiky na dráze a na silnici také rozhodně nezklamala.