Nezalekl se soupeřů ani nepříjemných povětrnostních podmínek a každý ze svých startů proměnil v medaili. Na singl kanoi na tratích 500 a 3000 metrů zvítězil a na nejkratší vzdálenost 200 metrů dopádloval druhý. Stříbrnou příčku vybojoval rovněž na deblkanoi s Danielem Zubíkem na 500 metrů. Zubík pak na singlkanoi dokončil závody na 500 a 3000 metrů shodně na deváté pozici.

Pozadu nezůstali ani benjamínci a benjamínky na minikajacích. Na 500 metrů vybojovali Jan Macháček zlato a Martin Večerka bronz. Teprve sedmiletý Vojtěch Macháček překvapil skvělým sedmým místem. Čtrnáctá dojela Nikola Peterková, 15. Katarína Michalczyková a 17. Kateřina Solařová. Na 2000 metrů dosáhl Jan Macháček na pátou příčku, Večerka na jedenáctou a Vojtěch Macháček na dvacátou sedmou. Peterková zopakovala své umístění z kratší tratě, Michalczyková se Solařovou si své pozice prohodily a Veronika Vařáková skončila dvacátá.

Na vytrvalostní trati 3000 metrů se poměrně dařilo i starším členům výpravy. Žačka Nikola Handlová na kajaku proťala cíl jako devatenáctá a dorostenec Jiří Přikryl na kanoi finišoval dvanáctý. Junioru Radku Havlíkovi se začala zúročovat tvrdá tréninková dřina a sedmým místem mezi singlkanoisty zamířil mezi domácí špičku.

K pokračování Českého poháru mládeže vyrazí svěřenci Tomáše Csomy, Jaromíra Pokorného a Jaroslava Zajíce první červnový víkend do Račic. Jmenovaní trenéři v loděnici rádi přivítají nové zájemce o tento olympijský sport. (cub)