V nabité konkurenci dokázalo bodovat také 38 závodníků přerovského Spartaku, kteří v celkovém hodnocení obsadili druhé místo za nejsilněji zastoupeným pořádajícím oddílem. Debutovali přitom benjamínci Julie Zavrbská, Nikol Losertová a Tomáš Jančík.

SOBOTNÍ MEDAILOVÉ ŽNĚ

Přerovanům se dařilo zejména v sobotu na delší vzdálenost. Na kánoi v mužích si dojel Libor Šulák, byť věkem již veterán, v jednotlivcích pro zlato před druhým Josefem Havlíkem a spolu na deblu získali rovněž stříbro.

V ženách skončila kanoistka Nikol Peterová na singlu bronzová a s domácí Veronikou Húskovou na deblu stříbrná. Na mužském deblkajaku se na druhé místo prokousal další z veteránů Tomáš Csoma spolu s víděňským Lukasem Grünangerem. V ženách si na kajaku dopádlovala pro bronz Kateřina Solařová ve dvojici s Martinou Mišíkovou z Brna.

Dorostenkám na singlkajaku vládla Gabriela Hermély, která si ke zlatu připsala ještě druhou příčku na deblu s černožickou Magdou Reichovou. Shodně stříbro vybojoval na kajaku dorostenec Jan Macháček jak v jednotlivcích, tak ve dvojici se Zdeňkem Machem.

Druhé místo zaznamenaly v žácích i deblkánoe Vojtěcha Neradila se sezemickým Adamem Rudolfem mezi staršími a Patrika Oharka a Jana Nováka mezi mladšími. Neradil pak přidal ještě bronz na singlu. Na kajaku se v jednotlivcích rovněž o stříbro postaral Lukáš Přibyl.

V benjamíncích se výhrou na kajaku v jednotlivcích blýskla Lenka Kotková, která pak spolu s Petrou Svozilovou ze Štěpánova skončila na deblu třetí. Mezi chlapci ročníku 2005 finišoval Petr Kotek druhý a Albert Šimek třetí. O rok mladší Miroslav Nezhyba zvítězil na singlkajaku mezi svými vrstevníky a stříbrem ho doplnil Vojtěch Hošek. V ročníku 2007 na kajaku získal zlato Ondřej Zahradníček a bronz Martin Klim. Společně ve dvojici proťali cíl jako třetí. Stejnou příčku vydřel na kajaku Josef Vičar v ročníku 2009.

Sobotní výkony korunovaly triumfy klubových posádek ženského čtyřkajaku ve složení Hermély, Kotková, Lucie Kotoučová a Solařová i mužské čtyřkánoe, do které zaklekli Havlík, Jiří Přikryl, Šulák a Martin Večerka. Stříbro bral mužský čtyřkajak s Csomou, Machem a Janem a Vojtěchem Macháčkovými. Hermély a Janu Macháčkovi se pak povedl doslova husarský kousek a zvítězili na smíšeném deblkajaku v hromadném startu 48 lodí, v němž za sebou nechali i zkušené dospělé závodníky.

V NEDĚLI TO „CINKALO“ MÉNĚ

Nedělní sprinty už tolik medailové radosti nepřinesly. Šulák a Havlík zopakovali do puntíku výsledky z předchozího dne stejně jako Peterková na deblu a Kotková, Klim a Josef Vičar v jednotlivcích.

Ze zlata se pak radovali benjamínci Kotková se Svozilovou na deblu a Šimek na singlkajaku, ze stříbra Nezhyba a ve stejném ročníku ve své jízdě i kajakář Mikuláš Vičar. Ve veteránech skončili první na kajaku v jednotlivcích Csoma a v ženách na singlkánoi Peterková. Bronzové medaile si na krk zavěsili v jednotlivcích dorostenec Martin Večerka na kánoi a žák Vojtěch Macháček na kajaku a na deblech Neradil s Rudolfem a Oharek s Novákem.

V klubových posádkách mužská čtyřkánoe dosáhla na druhou příčku a čtyřkajaky mužů i žen získaly bronz. Na deblu ve smíšených posádkách opět s hromadným startem těsně unikly stupně vítězů čtvrtým Peterkové a Večerkovi.

JAKUB GRMELA