Pozornost se soustředila zejména na Josefa Havlíka, který loni na singl kánoi dominoval kategorii žáků. Letos se totiž posunul mezi dorostence, a soutěží tak i se staršími chlapci. Neztratil se však ani ve zvýšené konkurenci a talent prokázal vítězstvím ve vytrvalostním závodě na 3000 metrů.

Těsně pod nejvyšší příčkou pak skončil na trati 500 metrů, na které přidal i bronz na debl kánoi s Jiřím Přikrylem.

Stejný kov Havlík vybojoval opět v jednotlivcích ve sprintu na 200 m.

Na čtvrtém místě na stejnou vzdálenost dopádlovala i debl kánoe Daniela Zubíka s Janíkem z Ostrožské Nové Vsi. Pozadu nezůstali ani benjamínci a benjamínky na půlkilometrové trati. Výrazně na sebe upozornil zejména Jan Macháček zlatem na singl kajaku.

Bronzovými medailemi se blýskli Zdeněk Mach také na singl kajaku a debl kajakáři Vojtěch Macháček spolu s kojetínským Kapounem a Michaela Handlová s rovněž kojetínskou partnerkou Zemanovou.

Jen krůček od stupňů vítězů zůstali čtvrtí Martin Večerka na singl kánoi a Michaela Handlová na singl kajaku. Za zmínku stojí i šesté místo Jana Macháčka na singl kajaku z vytrvalosti na 2000 m.

Výsledky z Chomutova jsou příslibem do dalšího pokračování Českého poháru, ke kterému se přerovští závodníci sjedou na přelomu května a června do Račic.