Odrazem vysoce kvalitní práce všech lidí, kteří se na chodu klubu jakoukoliv měrou podílejí a byli nuceni překonávat i mimosportovní překážky, se stalo začlenění juniorů Gabriely Hermély, Martina Večerky a Jana Macháčka mezi opory mládežnického reprezentačního družstva.

Kajakářka Hermély i kanoista Večerka se shodně nominovali na juniorské ME v Račicích a z něj na juniorské MS v rumunském Pitesti. Gabriela navíc v Račicích na MEJ se svými partnerkami na čtyřkajaku na 500 metrů vybojovala zcela neočekávanou bronzovou medaili a v Rumunsku jejich posádka skončila těsně pod stupni vítězů.

Hermély a Macháček pak zanechali výrazné stopy také na regatě Olympijských nadějí v Bratislavě. U východních sousedů zazářil zejména Macháček, který s národní posádkou čtyřkajaku na 500 metrů dopádloval pro vynikající stříbro.

KLUB SKONČIL TŘETÍ V POHÁRU

Činili se ovšem všichni závodníci přerovského klubu, z čehož pramení celkové třetí místo v závěrečném účtování letošního Českého poháru. Krom týmového úspěchu se v pohárovém seriálu blýskli vítězstvím Večerka mezi juniorskými kanoisty, stříbrný Macháček mezi juniorskými kajakáři a bronzová Denisa Janáčková mezi kanoistkami ve spojené kategorii dorostenek a žaček, přičemž je nutné zdůraznit, že se jako žačka do čela bodování vypracovala i přes starší a zkušenější soupeřky.

Celoroční dřina pak vynesla také 8 nominací do Sportovního centra mládeže, které sdružuje ty nejlepší závodníky.

Krom mistrovství světa a Evropy juniorů či Olympijských nadějí se Přerované představili i na jarní Mezinárodní regatě mládeže na Slovensku, zavítali celkem na pět podniků Českého poháru, devět regionálních závodů Velkomoravské ligy, které ovšem stále větší měrou lákají i cizozemské kluby, a v neposlední řadě klub pořádal 37. ročník závodů Přerovská 200 na Bečvě na okraji centra Přerova.

Mimo nadcházející dřiny během zimní přípravy přitom nezahálí ani přípravný výbor Přerovské 200 a na 30. května 2020 chystá její 38. pokračování.

A pokud by měl někdo zájem o pádlování a chtěl se stát členem veleúspěšného týmu, nábor nových talentů probíhá každé pondělí a čtvrtek od 16 hodin v přerovské loděnici na Bezručově ulici.

JAKUB GRMELA