„Obě účasti na mistrovství světa jsou pro Místní organizaci Českého rybářského svazu Přerov doposud nevídanou událostí. Sezona 2022 byla tedy pro naše závodníky mimořádně úspěšná a my doufáme, že sezona 2023 přinese opět spoustu skvělých výsledků,“ uvedl Jiří Matej, který má v přerovské místní organizaci na starosti rybářský sport a sám se postaral o jeden z největších úspěchů.

Dařilo se i organizačně

I přes absenci tradičních závodů v LRU Feeder a Plavané na Bečvě se v roce 2022 uskutečnilo poměrně dost závodů na revírech MO Přerov. V květnu odstartovala závodní sezóna „otevřenými“ závody na přerovském rybníku a to po dvouleté pauze způsobené covidem.

Zúčastnilo se jej 26 závodníků a to zejména z důvodu předpovědi velmi špatného počasí. Vítězem se nakonec stal Roman Ondrušek s celkovou délkou nachytaných ryb 541 cm.

„Úspěšní rybáři si rozdělili velmi hodnotné ceny a my doufáme, že se tento rok potkáme v hojnějším počtu,“ řekl Jiří Matej.

Zdroj: Youtube

Dalším závodem bylo mistrovství republiky železničářů, které bylo zároveň nominačním závodem pro mistrovství světa, které se konalo v září. Tohoto závodu se zúčastnilo 25 rybářů.

„Všichni železničáři byli velmi spokojeni a pochvalovali si zarybnění revírů naší místní organizace, zejména pak řeky Bečvy,“ zmínil Matej.

Mistrovství světa v Přerově

Světový šampionát byl na programu 7. - 8. září. „Jelikož se podobná akce v Přerově konala poprvé, dali jsme si na ní opravdu záležet. Závody probíhaly po oba dny na revírech Bečva 2 a Přerovský rybník,“ popsal Jiří Matej.

Mistrovství se zúčastnilo 48 závodníků z celkem osmi států. Celkově se za oba dny nachytalo 285,98 kg ryb, čili průměr na závodníka necelých šest kilogramů.

„Množství ryb, počasí i vše ostatní nám vyšlo na výbornou, což také při vyhlášení ocenili závodníci ze všech států velikým potleskem při děkování MO ČRS Přerov. Osobně za námi pak přišli závodníci z Francie, Lucemburska, Anglie a děkovali nám za skvěle uspořádané a také velmi rybnaté závody,“ pochvaloval si Matej.

Posledním závodem na přerovských revírech, byl krajský přebor LRU Plavaná na chovném rybníku v Podolší.

„Nakonec se i tento závod velmi povedl a všech 24 závodníků si skvěle zachytalo. Průměrná váha na závodníka byla přes dvacet kilogramů! Nás potěšilo, že týmový závod vyhrál tým MO ČRS Přerov a v jednotlivcích skončil na krásném třetím místě Petr Kopřiva,“ doplnil Jiří Matej.

Přerované zamíří do světa

I závodní týmy chytající pod hlavičkou MO ČRS Přerov měly v roce 2022 napilno. Svoji nejúspěšnější sezonu v 1. lize (nejvyšší soutěž) LRU Feeder zažili kluci z Feeder Teamu MO ČRS Přerov.

Po velmi vyrovnaných výkonech ve všech kolech, skončili celkově na skvělém druhém místě v týmech a nominovali se tak na mistrovství světa klubů 2023, které proběhne v Irsku.

Závodní rybáři pod hlavičkou MO ČRS Přerov sklízeli úspěchy.Závodní rybáři pod hlavičkou MO ČRS Přerov sklízeli úspěchy. Jiří MatejZdroj: Deník/Ivan Němeček

Další obrovský úspěch zaznamenal Jiří Matej, tentokrát v 1. lize (nejvyšší soutěž) LRU Plavané, kdy skončil v celkovém hodnocení jednotlivců na druhém místě. Také díky tomuto výsledku se nominoval na mistrovství světa v Plavané, které proběhne ve Španělsku a Jiří zde bude reprezentovat Česko.

Poslední úspěch si připsali přerovští rybáři ve 2. lize LRU Plavané, kde obsadili celkové páté místo, kdy se jim jedno z kol dokonce podařilo vyhrát.

Fotbalisté Lipníku nad Bečvou (v červeném) hostili v přípravě Beňov.
OBRAZEM: Beňov v přípravě sestřelil Lipník. A pálil tutovky