Ciobanu, jemuž přezdívají syn Drakuly, na Romana Kleibla nastoupil ve velkém stylu a téměř celou jednu minutu úvodního kola ho zasypával nekončícími boxerskými kombinacemi.

„Roman ovšem předvedl skvělou obranu a veškeré soupeřovy ataky pochytal do dokonalého obranného krytu – dvojáku. Po zhruba minutě se Rumun totálně zavzdušnil a otěží zápasu se chopil Roman. Soupeři začal systematicky rozkopávat tvrdými lowkicky přední nohu," okomentoval průběh střetnutí trenér KBC Přerov Tomáš Tomiga.

Ve druhém kole se Rumun v úvodu prezentoval výraznou aktivitou, ale reprezentant Přerova vzápětí údery kontroval.

„Ve třetím kole už na Ciobanovi byly vidět jasné známky vyčerpání a jen díky přízni ringového rozhodčího nebyl počítán. Nevídaně mu dokonce sudí pomáhal dostat se ze země zpět na nohy," nastínil klíčové okamžiky zápasu Kleiblův kouč.

„Roman totálně dominoval a nikoho nenechal na pochybách, že si zajistil účast mezi čtyřmi nejlepšími bijci série Superkombat. O to hořčí pro nás bylo vyhlášení výsledku. Zcela nepochopitelně rozhodčí vyhlásili za vítěze 2:1 na body rumuského bojovníka," pokračoval.

S výroky rozhodčích nebyly spokojeni prakticky ani ostatní.

„V zákulisí se snesla ze strany trenérů a zápasníků obrovská vlna nevole a kritiky vůči pořádajícímu promotérovi Eduardu Irimiovi, který za námi ihned po zápase přišel do šatny s omluvou, a jako náplast nám nabídl reserve fight ve finálové pyramidě, která se bude konat 22. prosince," prozradil.

Trenér Tomiga zároveň naznačil, že se svým svěřencem zvažují účast na tomto finálovém vyvrcholení série Superkombat.

„Věděli jsme, že bude těžké přejít přes Rumuna Ciobana do finále na body, ovšem vzhledem k vývoji zápasu jsem ani na chvíli nezapochyboval o Romanově jasném vítězství. Za celou dobu, co se pohybuji v tomto sportu, jsem se s podobnou křivdou opravdu nesetkal. Je to velké zklamání," dodal závěrem rozzlobený Tomáš Tomiga.

(kbc)