Ti si museli svou účast v této pyramidě vybojovat buď při turnajích Collizion konaných v roce 2009, nebo při finálové kvalifikaci Collizion, která proběhla na konci října v rumunském Aradu.

Mezi borci, kteří si vybojovali právo utkat se o titul „Champion Collizion 2009“ ve finálovém pražském turnaji, byl i Roman Kleibl z KBC Přerov, který celý turnaj nakonec senzačně vyhrál.

Romanovi opět při losování nepřálo štěstí, jelikož na jeho straně pavouku se sešla taková jména jako Ciobanu (letošní semifinálový účastník japonské kvalifikace K-1), Abasov (loňský finalista pražského turnaje K-1) či velezkušený Holanďan Zekhnini.

Naproti tomu na opačné straně pavouka byl po odstoupení Francouze Kemaya z turnaje kvůli zranění jediný spolufavorit turnaje Chorvat Brestovac.

Čtvrtfinále

Roman se ve čtvrtfinále utkal s Rusem Abasovem. První kolo bylo poměrně vyrovnané. Abasov bojoval proti vyššímu Kleiblovi tak, že mu chodil často pod ruce na tělo, takže se hodně klinčovalo.

Ve druhém kole začal Roman rozmanitě útočit, více kopal a parádně časoval kolena, častěji začínal a přebíral iniciativu. Třetí kolo probíhalo v podobném duchu jako kolo druhé s tím rozdílem, že Rus v některých momentech také přesně zasahoval.

Roman dal ovšem soupeři i tak více čistých zásahů a zaslouženě vyhrál na body.

Semifinále

V semifinále přerovského bojovníka čekal Holanďan Zekhnini. Roman předvedl vynikající taktický boj. V prvním kole byl aktivnější a měl soupeře často v provazech.

Kolo druhé bylo jasně jeho, když vzorově zavíral kombinace lowkickem, což soupeři ke konci kola už dělalo celkem problémy. Výborně střídal útoky – vršek, spodek, a následně kolena.

I třetí kolo si jasně nabodoval Kleibl, ale i Zekhnini měl v těchto třech minutách pár nebezpečných momentů. I přesto se dá říci, že Roman si Holanďana totálně rozebral.

Kleibl zvítězil a čekalo jej velké finále s Chorvatem Brestovacem, který si cestu do finále ulehčil dvěma knockouty.

Finále

Úvod zápasu byl velmi vyrovnaný. Bojovalo se na delší vzdálenost s ojedinělými útoky na obou stranách až do doby, kdy Roman soupeře tvrdě zasáhl zadním direktem. Chorvat měl obrovské štěstí, že v daný moment byl blízko provazů a spadl do nich.

Jinak by se totiž ocitl na podlaze a byl by počítán. Roman se otřeseného soupeře snažil okamžitě „dodělat“, ovšem ten jej zkušeně svázal do klinče, a tak se dočkal konce kola.

„Ve druhém kole jsme změnili taktiku, jelikož soupeř byl vyšší a vyhovoval mu náš styl boje na delší vzdálenost,“ popisuje trenér KBC Přerov Tomáš Tomiga.

Roman začal být agresivnější, tlačil se do Chorvata a nenechával jej pracovat. Měl také více z výměn v klinčích. Ke vší smůle jej však minutu před koncem kola Brestovac zasáhl kolenem do hlavy a hluboko »otevřel« Romanovo obočí nad pravým okem.

„Ringový lékař chtěl zápas ukončit, nakonec ale vyslyšel naše prosby a zápas pustil dál. Rána byla na celkem nepříjemném místě a krev tekla Romanovi do oka,“ líčí trenér nepříjemné zranění.

V třetím kole se Roman snažil tlačit, ale zápas už nebyl příliš technický a čisté údery nepadaly ani jednomu z borců. Po konci kola se ovšem rozhodčí rozhodli, že toho ještě neviděli dost a nařídili extra kolo.

Dvě extra kola

V tom se zpočátku Roman snažil evidentně rozhodnout zápas ve svůj prospěch, pak mu ovšem „došel dech“, ztratil rytmus a po zbytek extra kola se převážně klinčovalo.

Rozhodčí viděli opět remízu, a tak se šlo do druhého extra kola, které už muselo rozhodnout.

V tom si pro sebe mírnou převahou nabodoval Roman. Konečně začal trefovat lowkicky a především opět v klinčích mu vyšla i většina výměn.

Brestovac se sice snažil něco nakopat, ovšem Roman zkušeně téměř všechny tyto pokusy zblokoval a pochytal do rukavic.

Vítězem a šampiónem Collizion 2009 se tak zaslouženě stal přerovský borec Roman Kleibl. Odboxoval za večer jedenáct velmi těžkých tříminutových kol v plném tempu a ukázal vynikající morálku a disciplínu.

Vždyť dokázal zvítězit i s obrovským handicapem, lékař mu po zápase sešil obočí čtyřmi stehy.

„Děkujeme všem fanouškům KBC Přerov, kteří neváhali, přijeli do Prahy Romana podpořit a vytvořili mu parádní atmosféru při každém jeho zápase. Dík patří všem, kteří se jakkoliv podílejí na chodu KBC Přerov a kteří vytvářejí nejen Romanovi skvělé tréninkové podmínky. Zapomenout nesmím na MUDr. Radomíra Holibku PhD, který se stará o všechny naše členy nejen po ortopedické stránce,“ uzavřel povídání Tomáš Tomiga.