Ondra se na start diamantového muže postavil spolu se 74 závodníky kompletní světové špičky z jedenácti zemí světa, aby na trati půldruhého kilometru plavání, 7 km kajaku, čtyřicetikilometrové cyklistické časovky a závěrečné běžecké desítky obsadil osmnácté místo v absolutním pořadí a vybojoval titul vicemistra světa v kategorii do 23 let.

Ondrovi tak o necelou minutu utekla obhajoba zlaté medaile z minulého roku, ale i stříbro z MS a zároveň MČR je výrazným úspěchem.

Domácí šampionát v olympijském triatlonu - City Triatlon hostily o týden později Karlovy Vary. Titul »krále« českých triatlonistů obhájil Filip Ospalý a mezi ženami zvítězila Vendula Frintová.

Předehru hlavního závodu obstaral dopolední šampionát juniorů na tratích sprinttriatlonu a závod Open. Barvy Rocktechniku zde hájil přerovský Lukáš Purkar, který se celkovou osmou příčkou posunul před posledním závodem Českého poháru na šesté místo celkového pořadí.

V rámci Zlínského poháru se jel v sobotu 18. srpnav Morkovicích na tratích olympijského triatlonu již tradiční závod Morkoman. Dvě medaile si ze závodu odvezli i zástupci přerovského týmu Ladislav a Lukáš Gočaltovští.

Starší Ladislav zvítězil v kategorii M45 a jeho syn Lukáš v kategorii K23 sváděl až do cíle boj o druhé místo. Nakonec skončili o třináct sekund na bronzové příčce.