Sokol HC Přerov B – Kostelec na Hané B 40:25 (20:8)

Domácí se na utkání dobře připravili a vstoupili do něj sebevědomě s odhodláním završit úspěšné účinkování v celém ročníku. Soupeř přijel v silné sestavě a chtěl Přerovu případný postup zkomplikovat. Překvapení se ale nekonalo.

Za vydatné podpory fanoušků Sokoli hned v úvodu zápasu Kostelec dokonale zaskočili. Z důsledné a trpělivé obrany vyráželi do rychlých protiútoků a za sedm minut bylo skóre neuvěřitelných 10:0. Paralyzovaný soupeř se zmohl pouze na korekci skóre a stanovil poločasový výsledek na 20:8.

Druhá půle připomínala místy exhibici, na hřišti se postupně vystřídali všichni hráči přerovského béčka. Došlo také na zajímavé finesy v útoku a nádherné branky. O gólový příděl se postarali všichni hráči a v brance se navíc dařilo oběma gólmanům. Domácí nakonec zvítězili zcela jednoznačně o 15 branek.

Střelci: Kavka 10, Robert Buček 6, Černošek 5, Pörsök 4, Grác 4, Holík 3, Boráň 2, Halašta 2, Vaculík 2, Richard Buček 1, Hošek 1.

Poslední vystoupení rezervy Sokola HC Přerov ve Středomoravské lize před domácím publikem a postup do druhé ligy zakončily úspěšné tažení celým ročníkem 2009/2010. V něm Přerov z celkového počtu 20 utkání 15 vyhrál, ve 2 remizoval a pouze 3 prohrál. Díky 32 bodům v tabulce a lepšímu vzájemnému utkání s Droždínem, který v sezoně dvakrát porazil, Přerov celou soutěž vyhrál, a to podruhé za sebou. Od příští sezony už tedy bude svádět boje ve druhé lize. ⋌(mac)