Sokol HC Přerov B – Sokol Trnávka 26:29 (8:16)

Prvních deset minut patřilo domácím, kteří se ujali hned v první minutě vedení a diktovali tempo hry. Poté ovšem převzala otěže utkání Trnávka.

Přerovu hořela obrana a hráči nebyli schopni pokrýt dobře střílející spojky soupeře. Nedařilo se ani brankářům, kteří na podzim patřili k oporám. A útok? Katastrofa! Ten dokázal za úvodní půlhodinu vstřelit pouze osm branek.

Do druhého poločasu vstoupilo úplně jiné domácí družstvo. Zlepšilo obranu, na niž navázal rychlý přechod do útoku, který byl zakončován střelbou branek. A tak se stalo, že ve 48. minutě svítil na ukazateli stav 22:22.

Jenže v následujících třech minutách Přerov nedokázal využít několik stoprocentních gólovek. Naopak Trnávka byla v útoku úspěšná a opět si vybudovala dvou až tříbrankový náskok, který dokázala udržet až do konce utkání.

Střelci: Smolka 8, Halašta 5, Mužík 5, Zedek 4, Rob. Buček 2, Kopal 2.

Přerovští házenkáři tak ztratili důležité body, které jim mohly zabezpečit klid v jarní části sezony. Nicméně v zápase se opět projevily problémy, které sužovaly tým už na podzim. „Je to především o slabé účasti hráčů na tréninku a absenci některých v mistrovských utkáních. Pokud všichni hráči nepochopí, že musí táhnout za jeden provaz, nemůže toto družstvo uspět ani v dalších zápasech. Je škoda, že ti, kteří svou účast v družstvu berou poctivě, doplácejí na ty, kteří svou povinnost ke kolektivu nedokáží splnit,“ nechal se slyšet Richard Buček, předseda Sokola HC Přerov. (macf)