Domácí volejbalistky v utkání 11. kola extraligy přivítaly Královo Pole. Po infarktové bitvě sice padly 2:3 a mrzel je nevyužitý mečbol, celkově však převládaly pozitivní pocity – také díky povedené společné akci s hokejovými Zubry, která do haly nalákala přes tři sta lidí a udělala radost dětem z dětského domova.

„Děti byly spokojené, strávily tady s námi dvě nebo tři hodiny, pohrály si, lidé se taky pobavili. Atmosféra byla skvělá, fanoušci viděli dobrý volejbal, pět setů, zahraniční hráčky i spoustu emocí,“ byl spokojen hlavní iniciátor jedinečné fúze Volejbalu Přerov a HC Zubr Radim Vlček, trenér zubřic.

Spokojen mohl být také se vstupem svých hráček do utkání. Zubřice v prvním setu nepustily soupeře ani jednou do vedení a s přehledem zvítězily 25:18.

Jenže druhý set? To byl ze strany domácích propadák. Přerovanky uhrály pouze jedenáct bodů. Ani další sada nepřinesla velké zlepšení, Brno šlo do vedení 2:1.

„Škoda, že jsme ve druhém a třetím setu vypadli na přihrávce. Tam se s tím nedalo moc dělat, snažili jsme se to rozkouskovat a motivovat holky, aby chytily lidi,“ krčil Vlček rameny.

Dostat fanoušky do varu se zubřicím podařilo ve čtvrtém dějství. Otočily ze stavu 6:7 na 10:7 a náskok pak navyšovaly. Nakonec srovnaly na 2:2, šlo se do zkrácené sady. Ve skvělé atmosféře došlo na dramatický finiš. V tom Přerovanky svou šanci na vítězství nevyužily, Brňanky naopak zužitkovaly druhý mečbol.

„Prohráli jsme, ale chyběl fakt kousíček. Měli jsme mečbol na tým, který hraje o medaile. To ukazuje, že naše cesta asi je správná. Budeme prostě makat dál, abychom příště v takovýchto zápasech nejen bodovali, ale dokázali je taky vyhrát,“ řekl závěrem Radim Vlček.

Volejbal Přerov – VK Královo Pole 2:3 (18, -11, -16, 17, -15)

Nejvíce bodů: Vander Meerová 20, Svobodová 20, Schoeneová 14 – Pištěláková 21, Boulová 20. Rozhodčí: Kostka, Bohačík. Diváci: 311.

Přerov: Gogová, Schoeneová, Jehlářová, Svobodová, Vander Meerová, Gauthierová, libero Kohoutová, Šádková. Střídaly: Šálková, Skálová, Zatloukalová, Dostalíková. Trenér: Radim Vlček.
Královo Pole: Zburová, Meidlová, Vyklická, Pištěláková, Peneová, Boulová, libero Vaňková. Střídaly: Suchá, Šloufová. Trenér: Marek Rojko.