Konfrontace byla pro oba celky prestižní záležitostí. Hraničtí, jež měli výhodu domácího prostředí, měli svému soupeři co oplácet. Přerované však favoritovi chtěli snahu co nejvíce zkomplikovat.

Jakoby post favorita Cementáři svazovat. Zpočátku působili nervózním dojmem, kupili chyby a umožnili tak soupeři držet krok. „Trvalo nám nějakých patnáct dvacet minut než jsme se vůbec do zápasu dostali. Náš výkon byl vlažný, především v obraně, čehož Přerov zpočátku využil," pověděl hranický kouč Libor Hrabal, který připustil, že hráči nejspíš měli v hlavách fakt, že Přerov už dlouho neporazili a to se podepsalo na počáteční nervozitě.

Hostům se dokonce povedlo dostat v průběhu dějství do slibného tříbrankového vedení. „Když jsme mohli vedení ještě navýšit a strhnout tak průběh utkání ve svůj prospěch, tak jsme nebyli schopni ze svých příležitostí střílet branky," zlobil se Richard Buček, asistent trenéra přerovského týmu.

Až od dvacáté minuty utkání se svěřenci trenéra Hrabala začali lépe koncentrovat a s podporou výkonu gólmana Kučerky začali přebírat otěže utkání a první část vyhráli v poměru 13:11.

„Naštěstí jsme začali plnit taktiku, kterou jsme se chtěli prezentovat už od samotného začátku a rychlými útoku vývoj zvrátili," okomentoval Hrabal hranický comeback.

„Chtěli jsme dobře vstoupit do druhé půle, to se nám však nepodařilo," zmínil Buček, který musel spolu s trenérským kolegou závodníkem skousnout hranický nápor a také nárůst gólového rozdílu, který byl i pětibrankový.

Houževnatí Sokoli manko sice dokázali srazit, ale v poslední desetiminutovce už zcela vypadli ze hry.

„Myslím si, že ve druhém poločasu už Přerovu odešly síly a už nedokázal narozdíl od prvního poločasu s námi držet krok, a to také v závěru hrálo stěžejní roli," dodal po vítězství 32:25 spokojený Libor Hrabal.

Hranice připsaly si do tabulky pravdy další dva důležité body a vyhouply se na průběžnou čtvrtou příčku. Přerov po dvou bodových zápisech odjížděl domů s prázdným kontem a nadále zůstává devátý.

„Upřímně řečeno, počítali jsme s tím, že utkání bude vyrovnanější. Bohužel v průběhu zápasu jsme zahodili asi deset gólových šancí a udělali spoustu technických chyb, za což nás soupeř zákonitě potrestal. V závěru si už domácí vytvořili velký náskok, na který jsme už nedokázali odpovědět. Musíme se připravit na další zápas a pokusit se uhrát body jinde," uvedl závěrem zkušený stratég Richard Buček.

Hranice čeká další zápas v neděli, kdy se představí na palubovce Karviné. Přerov tentýž den změří od 10.30 síly s vedoucím Jičínem.

TJ Cement Hranice – Sokol HC Přerov 32:25 (13:11)

Nejlepší střelci: Čadra 7, Rachač 7, Galus 6/4 – Hradil 5, Kavka 5, Pernička 4. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. Diváků: 350.

Hranice: Fabián, Kučerka – P.Magrla, Stržínek, Rachač, Lančí, Čadra, Herda, Bajgar, J.Samiec, Tůma, Galus, Šíra. Trenér: Libor Hrabal.

Přerov: Vydra, Štolcar – Bortl, Zemánek, Pernička, Kulišťák, Kovařík, Kavka, Hradil, Valášek, Mužík, Buček, Skopal, Kopal. Trenér: Jiří Závodník.

Tipgames extraliga

20. kolo: Hranice – Přerov 32:25, Lovosice – Frýdek-Místek 29:28, Zubří – Karviná 29:26, Jičín – Plzeň 22:18, Kopřivnice – Dukla Praha 23:29.

Tabulka

Tabulka