Navzdory konečnému nepříznivému výsledku o čtyři branky byli ve druhém poločase lepším týmem. Na obrat už ale bylo pozdě.

HK Město Lovosice – Sokol HC Přerov 31:27 (16:9)

Hru v úvodním dějství měli plně pod kontrolou domácí. „Po desáté minutě jsme trochu vypadli z role. Soupeř nám během chvilky odskočil na sedm gólů," přiblížil průběh první půle trenér Přerova Miroslav Frank a vzpomněl tak úvodní minuty, ve kterých ze stavu 5:5 šly Lovosice do vedení 12:5. Sedmibrankovým rozdílem skončil i celý první poločas.

Po změně stran ale Sokoli zvedli hlavu a zápas dohráli se ctí. Důkazem byl fakt, že druhou půli překvapivě o tři góly vyhráli. Zatímco v úvodním dějství se proti výborně chytajícímu Šálkovi nemohli prosadit, v závěrečných fázích se trefoval hlavně Robert Plšek, s devíti góly nejlepší střelec zápasu.

„Kosmeticky jsme to v závěru trošku stáhli. Je dobře, že to kluci předem nezabalili a bojovali až do konce. Chtěli jsme s výsledkem do poslední minuty něco udělat, což se nám podařilo," těšilo kouče.

Přerov s poslední příčkou v první šestce v nadstavbové části už dlouhou dobu nic dělat nemůže. Motivace se tedy hledá obtížně.

„Zvlášť pro starší hráče je to složité, když se už vlastně o nic nehraje. Samozřejmě trénovat a prohrávat je složitá věc, na druhou stranu pokud bychom se pohybovali ve vyšších patrech tabulky, byl by na nás určitě vyvíjený větší tlak. Dostali jsme se do české špičky, a přestože jsme žádný bod nezískali, výsledky nebyly zase tak tragické," zhodnotil částečně letošní sezonu trenér přerovských házenkářů Miroslav Frank.

Nejlepší střelci: Havlát 5, Motl 4, Landa 4 – Plšek 9, Pernička 7/2, Kovařík 5.

Sedmimetrové hody: 1/0 – 3/2. Vyloučení: 3 – 2. Rozhodčí: Kohout, Vaník. Diváků: 682.

Sestava a branky Přerova: Štolcar, Vydra – Hradil, Zemánek 2, Rob. Buček, Plšek 9, Zedek, Kopal 1, Kavka 2, Kovařík 5, Valášek 1, Pernička 7/2. Trenér: Miroslav Frank.

Přerovští házenkáři odehrají poslední utkání letošní sezony proti Karviné před domácím publikem ve středu 23. května se začátkem v 18 hodin.