Prostějov nastoupil v nejsilnější sestavě a od začátku měl utkání s Přerovem pod kontrolou.

„Tým odvedl dobrý výkon a utkání zvládl v pohodě, takže spokojenost. Navíc jsme do hry postupně dostali i tři mladé holky z lavičky, což je také pozitivní,“ těšilo po prvním duelu kouče Prostějova Miroslava Čadu.

Přerovský trenér Radim Vlček po zápase věděl, že Zubřice neměly na palubovce českého suveréna sebemenší šanci.

„Projevil se jednoznačný kvalitativní rozdíl mezi oběma týmy. Některé momenty od nás nebyly špatné, ale jakmile se začal lámat chleba, dopláceli jsme na menší odvahu,“ konstatoval Radim Vlček.

Přerov dokázal s Prostějovem držet krok jen na začátcích druhého a třetího setu, jinak to byla velká bodová jízda domácího celku.

„Dominovali jsme všemi činnostmi od začátku až do konce bez zbytečných chyb. Nějaká slabší pasáž se přitom občas stane, ale celkově to bylo bez problémů,“ chválil své svěřenky kouč Čada.

Čtvrtfinále se hraje na tři vítězné zápasy a série tak bude v úterý pokračovat v Přerově. Prostějovské hráčky si dobře uvědomují, že čtvrtfinále je jen prvním povinným krokem k obhajobě titulu.

„Do zápasu jsme vstoupily soustředěně a kvalitní výkon udržely v podstatě celou dobu. Šlo o dobře splněnou povinnost, vítězně teď musíme pokračovat dál,“ upozorňuje kapitánka Kathleen Weissová.

VK Prostějov – Volejbal Přerov 3:0

Sety: 25:14, 25:13, 25:12. Rozhodčí: Gall, Kovář. Čas: 53 minut. Diváků: 300. Stav série: 1:0.

Prostějov: Weissová, Emontsová, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, libero Kovářová. Střídaly: Nová, Slavíková, M. Zatloukalová. Trenér: Miroslav Čada.

Přerov: Gauthierová, L. Zatloukalová, Schoeneová, Jehlářová, Svobodová, Vander Meerová, libero Kohoutová. Střídaly: Gogová, Šádková. Trenér: Radim Vlček.