Přesto byl domácí trenér Libor Galík s výkonem svých svěřenek spokojen.

„Předvedli mnohem lepší výkon než minule proti Ostravě. Vydrželi jsme hrát půl setu naprosto vyrovnaně, až pak se projevila velká síla soupeře," uvedl Galík pro klubový web VK Agel Prostějov.

Přerov měl opravdu dobrý vstup do zápasu, kde se mu podařilo favorita zaskočit. Agelky sice vedly brzy 2:5, ale domácí hráčky se vzmohly a stav utkání otočily na 11:9.

To nebylo ze strany Přerova vše, protože úřadujícím mistryním dokonce utekl o tři body. Závěr první sady si však český mistr pohlídal, šňůrou pěti bodů rozhodl o výhře.

Druhé dějství už vyznělo pro Agelky mnohem jednoznačněji. Jeho začátek sice patřil přetahované o každý balón, ale Prostějov se brzy od Prechezy odpoutal na rozdíl čtyř bodů a tento náskok si už po celou druhou část pohlídal a ještě navýšil.

Čadův tým nakonec vyhrál 25:15.

Galíkův tým se však nehodlal smířit s jednoznačnou prohrou a ve třetí sadě znovu zabojoval.

Precheza si nenechala Prostějov utéct, a tak dlouho panoval těsný rozdíl mezi družstvy, a to až 16:17.

V závěru setu Agelky opět zvýšily tlak a zvítězily 25:19 a celkově 3:0 na sety.

„Soupeř dobře podával a my jsme hlavně v úvodech setů měli potíže s přihrávkou. Tenhle fakt se nám však podařilo nahradit výrazným útokem i zlepšenými koncovkami, díky čemuž jsme utkání dovedli k výhře 3:0. S výsledkem můžeme být spokojeni stejně jako s tím, že obstála zvolená sestava," usmíval se spokojený kouč Prostějova Miroslav Čada.

Volejbal Přerov Precheza – VK AGEL Prostějov 0:3 (-18, –15, –19)

Rozhodčí: Dziacký a Ištvanech. Čas: 71 minut. Diváků: 200.

Přerov: Cebáková, K. Kohoutová, Svobodová, L. Kohoutová, Tomášeková, Kubínová, libero Šťastná – Rašková. Trenéři: Libor Gálík a Rostislav Hanzelka.

Prostějov: Tinklová, Markevichová, Herelová, Vargasová, Matienzová, Borovinšeková, libero Kovářová – Gambová, Soaresová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.