„Náš nedělní výkon byl slabý. Od začátku jsme špatně bránili, k tomu se postupně přidaly zbytečné chyby při řešení jednoduchých věcí v mezihře a vítězství tři nula prakticky zachránila Bára Gambová,“ přiznal kouč Prostějova Miroslav Čada.

„Prostějov to asi malinko podcenil po sobotním jasném zápase. My jsme dobře dodržovali taktiku a jednu, možná i dvě sady mohli získat,“ hodnotil duel přerovský lodivod Libor Galík.

Nedělní klání bylo výrazně vyrovnanější. Hned výsledek prvního setu to dokládá. Agelky totiž s outsiderem dokonce prohrávaly a jen s problémy se vypořádávaly s houževnatou hrou Přerova. Na síti se ale dařilo Barboře Gambové a tak úřadující mistryně zvítězily 25:23.


Přerov si dobrou formu přenesl i do druhého setu, kde hned zkraje Agelkám utekl. Požár tak musel kouč Čada řešit oddechovým časem. Poté se jeho svěřenky zkoncentrovaly a sokovi utekly na 11:6. Přerov své manko, ale rychle smazal a dokonce šel do vedení. Rodriguezová zachovala chladnou hlavu a svými přesnými smečemi nápor hostů zastavila. Agelky nakonec vyhrály 25:22.

Naprosto vyrovnaná hra pokračovala i ve třetím dějství. Prostějov se dostával jen do dvoubodových vedení. Většinou na tom měla zásluhu Kubánka Heidi Rodriguezová a Barbory Gambové. Agelky poté přeřadily na vyšší rychlostní stupeň a utekly soupeřkám o pět bodů a s klidem si šly za druhou výhrou v sérii. Třetí set pak získaly hladce 25:16.

„Bylo tam hodně hrubek, měli jsme špatnou přihrávku i defenzivu zejména proti Evě Svobodové. A celkově šlo o varování, že takhle hrát určitě nemůžeme,“ zlobil se Čada.

„Koncovky jsme si bohužel pokazili vlastními chybami. Přesto se mi náš výkon celkově líbil, jen škoda toho výsledku 0:3,“ posteskl si Galík.

Třetí dějství této série bude pokračovat ve středu na přerovské půdě.

VK AGEL Prostějov – Volejbal Přerov 3:0 (23, 22, 16)

Stav série: 2:0. Rozhodčí: Vachutka a Zimmermann. Čas: 69 minut. Diváků: 300.

Prostějov: Emontsová, Cruzová, Rodriguezová, Gambová, Herelová, Hindriksenová, libero Kovářová - Tinklová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš. Sestava Přerov: Gálíková, K. Kohoutová, Svobodová, L. Kohoutová, Jehlářová, Ticháčková, libero Šádková – Stavinohová, Zatloukalová, Dostálíková. Trenér: Libor Gálík.