Česká spořitelna Tenisová extraliga 2011 dospěla k finálovým skupinám.

Do Prostějova a Přerova, kde se bude od soboty do pondělí bojovat o finále, se kvalifikovaly týmy TK Neridé a LTK Liberec, jež doplňují nasazené celky Prostějova, Přerova, Sparty a I. ČLTK.

Navýšení prize money na čtyři miliony korun v kombinaci s ideálním termínem zajistili, že na soupiskách týmů je k vidění řada zahraničních hvězd.

Diváci, kteří mají na všechny zápasy vstup zdarma, se mají na co těšit.

„Sestavy jsou bombastické. Neváhal bych říci, že budeme mít nejlepší extraligu na světě,“ prohlásil manažer I. ČLTK Vladislav Šavrda.

Asistent prostějovského kapitána Navrátila Jiří Novák prozrazuje recept, jak se exkluzivní posily na extraligu shánějí.

„I když jsem okruh opustil před pěti lety, tak ještě všechny hráče poznám a oni znají mě. Je to otázka kontaktů a také termínu, který je opravdu vynikající. Všichni jsou v přípravě a rádi využijí příležitosti, aby si zahráli dvě tři soutěžní utkání a aby si vyzkoušeli svoji formu,“ říká Novák,

Přerov sází na srbské eso

A tak se stalo, že na prostějovské soupisce figuruje kromě českých jedniček Tomáše Berdycha a Petry Kvitové i úřadující světová tenistka číslo jedna Caroline Wozniacká.

Kromě nich se bude Prostějov opírat o Němce Mayera nebo Itala Seppiho. Nebudou chybět ani Češi Jan Hájek, Jaroslav Pospíšil a Jiří Veselý.

Přerov sází na srbské eso Viktora Troického, Lukáše Rosola nebo Moniku Niculescuovou. Tým Precoloru sehraje v sobotu od 10 hodin ve své hale klíčový zápas s ČLTK Praha, za které nastoupí i Rakušan Melzer.

To Prostějov si na svůj start musí počkat do neděle, kdy vyzve pražskou Spartu, jejíž barvy by měl hájit Radek Štěpánek. V pondělí pak Prostějov sehraje duel s TK Neridé.

Které týmy si letos proklestí cestu do úterního prostějovského finále? Nejpozději v pondělí večer bude jasno.